Minulý rok spoločnosť Apple spravila krok, ktorý sa jej fanúšikom celkom nepáčil. Hoci iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro mali v roku 2019 zhodné fotoaparáty, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max sa v niektorých detailoch líšili. Najväčší model tak bol skutočnou vlajkovou loďou, pretože ponúkal o malé percento viac technológií, než 6,1″ verzia.

Už na prvý pohľad ste mohli vidieť, že samotné šošovky ako aj celý kamerový modul bol na iPhone 12 Pro Max o niečo väčší. Dôvodom bola prítomnosť technológie Sensor-Shift (stabilizácia senzoru) ako aj možnosť 2,5x zoomu.

- Reklama -

V praxi išlo samozrejme o zanedbateľné rozdiely, no veríme, že zarytých fanúšikov značky donútili, aby si na miesto 6,1″ kúpili 6,7″ model, ktorý bol drahší a nemusel im celkom sedieť z ergonomického hľadiska.

iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max takmer na chlp rovnaké 

V roku 2021 však Apple túto taktiku opäť opustilo a iPhone 13 Pro dodalo s tými istými technológiami ako iPhone 13 Pro Max. V praxi tak získal Sensor-Shift a po novom až 3x zoom vrátane všetkých upgradov ultraširokouhlého objektívu. To je celkom dobrá správa, nemyslíte?

Samozrejme, určité odlišnosti tu predsa len zostali avšak tie už vyplývajú len z celkovej veľkosti zariadenia. Okrem uhlopriečky majú telefóny iné rozlíšenie, pričom iPhone 13 Pro dosahuje 460 ppi a iPhone 13 Pro Max 458 ppi.

Prečítajte si tiež  Výrez notch pre iPhone 13 bude síce užší, no naberie na výške

Taktiež nemôžeme zabudnúť na batériu, ktorá je síce v oboch verziách medzigeneračne väčšia, no v iPhone 13 Pro Max má kapacitu 16,75 Wh zatiaľ čo iPhone 13 Pro „len“ 11,97 Wh. Na jeden až dva dni používania vám to bude ale bohato stačiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.