Predstavenie iPhonu 13 síce neprinieslo žiadne revolučné zmeny týkajúce sa dizajnu, no niekoľko noviniek po vizuálnej stránke rozhodne nájdeme. Jednou z nich je nový nový výrez notch nachádzajúci sa na hornej strane obrazovky, ktorý bude v porovnaní s iPhonom 12 o niečo užší, no na druhú stranu na výšku rozmernejší.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPhone 13 mini a iPhone 13

Šírka notchu sa zmenšila hlavne vďaka redizajnu komponentov a uloženiu TrueDepth kamery. Reproduktor sa po novom nachádza nad kamerou. Celý výrez je preto o 20% užší ako v prípade minuloročného modelu. Ak si ale porovnáme iPhone 12 a 13, vidíme že výrez je na výšku o malý kúsok väčší.

Napriek tomu, že veľkostný rozdiel sa pohybuje niekde okolo hodnoty 1mm, v doplnení o užšie parametre je nárast celkom viditeľný. Napriek tomu však ostávame pri tvrdení, že oba telefóny sa od seba líšia len minimálne.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max

Zaujímavosťou ale je, že veľkostná zmena notchu nebude mať pravdepodobne žiaden vplyv na každodenné používanie. Mnoho fanúšikov jablkovej firmy očakávalo, že sa v prípade nových modelov konečne dočkáme smartfónu bez výrezu. To sa napokon nekonalo, o čom pojednávali aj odhady a úniky ešte niekoľko týždňov pred oficiálnym odhalením iPhonu 13.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.