Ako sa zdá, novinka od Apple nazývaná Force Touch neostane len pri Apple Watch a Force Touch Trackpad ale dostane sa aj na iOS zariadenia ako je iPhone a iPad. Prvým iOS zariadením bude práve iPhone 6S, ktorý by mal byť predstavený už v septembri tohto roka. Podľa správ od zdrojov blízkych redakcii 9to5mac.com už Apple vo veľkom testuje práve túto technologickú vychytávku v kombinácií s iOS 9, máme sa na čo tešiť!

Opäť raz niečo skvelé

Keď už Apple príde s nejakou novinkou, takmer vždy to stojí za to. Presvedčili sme sa o tom už niekoľko krát po sebe a svoj názor nemeníme ani naďalej. Apple je jednoducho špička na trhu a tak to ešte niekoľko rokov bude. Jedna z vecí, ktorá nám pred pár rokmi ovplyvnila životy bol napríklad senzor odtlačkov prstov Touch ID. Tento rok by sa do iPhonu mohol dostať aj Force Touch, vďaka čomu bude ovládanie iOS ešte efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Mohol by totiž nahradiť napríklad držanie prsta na displeji (napr. pri editácii textu), kedy by už nebolo potrebné prst niekoľko sekúnnd na displeji držať ale jednoducho silnejšie zatlačiť, čím by displej klikol a funkcia by sa zobrazila. Ide o pomerne jednoduchú záležitosť . Čo povieš, tešíš sa?

Prečítajte si tiež  Máte iPhone 12 či MacBook Air M2? Zvýšte pozornosť pred touto bezpečnostnou chybou!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.