Aj keď spoločnosť Apple iPhone 16 ešte zďaleka neplánuje predstaviť a stane sa tak až v septembri 2024, už dnes poznáme viacero podrobností, ktoré sa týkajú tohto zariadenia. Dva dôležité úniky už boli potvrdené ďalším spoľahlivým zdrojom. Teraz sa, ale na internete objavili iné novinky, ktoré odhaľujú schopnosti nového procesora.

Za samotným únikom stojí leaker Nguyen Phi Hung a ako prvý o ňom informoval zahraničný portál Wccftech. Konkrétne sa zameriava na výkon pripravovaného čipu A18 Pro, ktorý by mal byť dostupný vo vlajkových modeloch iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. A veruže sa máme na čo tešiť.

Tento procesor mal podľa úniku dosiahnuť v známom teste Geekbench 6 jedno-jadrové skóre cca 3 500 bodov a viac-jadrové skóre cca 8 200 bodov. Práve výkon jedného jadra je v tomto prípade oslnivý, nakoľko by mohol mať až 14 % náskok pred čipmi M3, ktoré poznáme z divízie počítačov Mac a zarážajúci 23 % náskok (stanovený na základe odhadov) pred očakávaným konkurentom s označením Snapdragon 8 Gen 4 od spoločnosti Qualcomm. Tento čip sa bude používať predovšetkým v zariadeniach s operačným systémom Android.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Aký výkon má iPhone 15 Pro s čipom A17 Pro? 

iPhone 16 Pro
Zdroj: Unspalsh / Thai Nguyen (úprava redakcie

Oba súčasné modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max sa môžu pochváliť čipom A17 Pro, ktorý vykazuje pozoruhodné skóre 2 906 (jedno-jadrové) a 7 231 (viac-jadrové). Samotný čip je produkovaný 3 nm výrobným procesom, no predpokladá sa, že táto technológia sa pri nástupcovi v roku 2024 meniť nebude.

Rovnako na internet unikli informácie, že pri iPhone 16 už nemáme očakávať dva odlišné procesory z rôznych generácií iPhonov tak, ako si na to Apple zvykol v posledných rokoch. Namiesto toho firma predstaví čip A18 v dvoch prevedeniach, pričom ta druhá dostane prívlastok „Pro“, aby každý zákazník vedel, že si kupuje vyšší výkon.

Skvelou správou je tiež to, že iPhone 16 môže v roku 2024 dostať vyššiu operačnú pamäť RAM v rámci základných modelov. Šepká sa, že by mohla dosiahnuť až 8 GB, čím by si prilepšila zo súčasných 6 GB. Všetko, ale ukáže až čas.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako sa Apple pripravuje na začiatok predaja nových iPhonov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -