Ming-Chi Kuo dnes vydal ďalšiu správu, ktorá hovorí o tom, že spoločnosť Apple tento rok nepredstaví ďalší 4″ iPhone 6(C). Svoje tvrdenia má,, ako ináč veľmi dobre podložené a argumenty sú naozaj silné. Ako sme si už zvykli, aj predpovede smerujúce od veľmi kvalitných zdrojov boli počas posledných rokov veľmi presné a tak by sme sa mali zmieriť s tým, že iPhone so 4″ displejom uvidíme najskôr v roku 2016!

iPhone 5S

Dôvod, prečo spoločnosť Apple tento rok ešte nepredstaví iPhone 6 so 4″ displejom je pomerne jednoduchý a zároveň logický. Spoločnosť má totiž v ponuke stále model 5S, ktorý je aj na súčasné pomery veľmi výkonný a ponúka Touch ID či službu Apple Pay. Znamená to teda, že by bolo zbytočné vyrábať ďalšie zariadenie s podobnými parametrami ale z iného materiálu, keďže by bol oň nižší záujem. Aj v dnešnej dobe sa totiž 5S predáva viac než slušne (asi 5-7 miliónov kusov za štvrťrok) a Apple z neho bude chcieť „vyžmýkať“ čo najviac!

Tešiť by sme sa teda počas tohto roka jednoznačne nemali, keďže 4″ iPhone s novými lepšími parametrami ako má model 5S príde až na ten budúci rok. Aspoň tak to tvrdí svetovo uznávaný analytik spoločnosti KGI. Každý sa však môže mýliť a spoločnsoť môže skutočne nový 4″ iPhone predstaviť aj tento rok. Netreba však zabúdať na to, že s faktom o iPhone 5S a jeho popularite mal Ming-Chi Kuo pravdu a tak si už ani my nemyslíme, že počas tohto roka nejaký iPhone v plastovom tele uvidíme.

Prečítajte si tiež  Chystá sa Apple zrecyklovať pri iPhone 15 dizajn, ktorý prišiel v roku 2013? Vyzerá to tak, že áno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.