Známy analytik Ming-Chi Kuo dnes zverejnil svoje predpoklady týkajúce sa predaja iPadu Pro. Vo svojich odhadoch predstavil pomerne zaujímavé čísla. Podľa jeho názoru by mala spoločnosť Apple predať do konca tohto roka niečo okolo 2,4-2,6 milióna iPadov Pro. V ďalšom štvrťroku si iPad Pro o čosi pohorší, ale predaje by mali byť až do ďalšej generácie stabilné!

Predpoveď

Do konca roka 2015 má vraj spoločnosť Apple počítať asi s 2,5 miliónom predaných iPadov Pro. Nie je to síce nijako ohromujúce číslo ale pokiaľ sa na to pozrieme z pohľadu, že iPad Pro je v základnej konfigurácií 2x taký drahý ako iPad Air 2 a skoro 3x ako iPad mini 4, čísla začínajú byť zaujímavejšie a menší počet predaných kusov bude znamenať určite obrovské zisky. Na budúci rok by sa malo iPadu dariť ešte o čosi horšie, Kuo odhaduje medzi 2,1 – 2,3 miliónom predaných kusov.

Známy analytik sa tiež vyjadril k ceruzke Apple Pencil a jej dostupnosti. Podľa jeho slov je ťažšie dostupná najmä preto, lebo jej výroba podlieha pomerne zložitému technologickému procesu. Znamená to teda, že ju nie je ľahké vyrobiť a tak Apple nestíha. Len tak mimochodom, aj to by mohol byť jeden z dôvodov, prečo sa iPad Pro nebude predávať tak dobre, ako by možno veľa ľudí očakávalo. Množstvo dizajnérov a grafikov ho totiž kupuje na svoju tvorbu, no bez ceruzky to tak trochu nemá zmysel!

Posledná vec, ktorú nám Kuo prezradil bol fakt, že Apple vyrába svoje super výkonné procesory, Apple A9X, ktoré používa v iPade Pro spoločnosťou TSMC. Obrovský 12,9″ dotykový displej potom dodáva Sharp, menšiu časť displejov ale vyrobí aj Samsung!

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here