Určite ste zachytili článok, v ktorom sa nachádzali fotografie a videá výtržností/rabovania v Apple Store (a iných obchodoch) v rámci USA. Dnes sa môžete pozrieť na to, čo sa objavilo zlodejom ukradnutých zariadení na obrazovkách po tom, ako ich spustili. Apple má veľmi dobre zabezpečenie a pokiaľ nechcú byť kriminálni chytení políciou, mali by radšej zariadenia vrátiť.

Apple “vybabralo” so zlodejmi rabujúcimi Apple Store v USA

Demonštrovať je síce pekné ale ničiť pritom výklady obchodov a kradnúť produkty je už niečo úplne iné. Situácia v USA sa jednoducho vymkla spod kontroly a doplatili na to rôzne podniky, predajne či majetok iných ľudí.

Spoločnosť Apple zachytila hneď niekoľko prípadov, kedy sa výtržnici dostali do jej pobočiek cez rozbité sklá a začali vykrádať a demolovať všetko, čo im prišlo pod ruky. Nakoľko tu bývajú vystavené iPhony (a iné zariadenia), pochopiteľne “padli za obeť” ako prvé.

podlaha
reklama

Mnoho vysmiatych zlodejov (so zámienkou protestu) vybiehalo z Apple Store s plnými rukami produktov, ktoré mali hodnotu tisíce dolárov. Žiaľ predtým, ako spôsobili nemalé škody si mohli otvoriť internet a zistiť, že im vystavené demo iPhony (a tiež zariadenia zo skladov) budú úplne na nič. Svojim konaním sa iba ohrozili.

- Reklama -

Po ich spustení mimo pobočky Apple sa zapli aj lokalizačné služby. Spoločnosť má špeciálne zabezpečenie, ktoré nedovoľuje používať zariadenia mimo jej prevádzok, kým nie sú oficiálne predané alebo “odomknuté”.

Na príklade nižšie môžete vidieť, čo sa zobrazuje na takomto iPhone: Prosím vráťte do Apple Walnut Street. Toto zariadenie bolo deaktivované a spustilo sa sledovanie. Upozorníme lokálne úrady”. Ťažko povedať, či sa Applu nejaký iPhone vráti, alebo ich výtržníci radšej rozbijú.

Každopádne sme radi, že neprávom nadobudnutý majetok nemôžu v tomto prípade používať alebo ďalej predávať. Ako sme už uviedli vyššie, toto nebol protest ale obyčajné rabovanie a zneužitie situácie

Apple "vybabralo" so zlodejmi rabujúcimi Apple Store v USA. Ukradnuté iPhony musia vrátiť.
Apple “vybabralo” so zlodejmi rabujúcimi Apple Store v USA. Ukradnuté iPhony musia vrátiť.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here