Len včera spoločnosť Apple vydala druhú beta verziu mobilného operačného systému iOS 9 určenú pre širokú verejnosť. Množstvo ľudí sa pýtalo prečo Apple súbežne nevydáva dve beta verzie nových mobilných operačných systémov určených ako vývojárom, tak aj verejnosti. Odpoveď síce nepoznáme, no ako sme mohli vidieť pri poslednom vydaní nových beta verzií iOS 9, Apple bude vydávať nové bety pre verejnosť hneď po vydaní bety pre vývojárov. 

Deň po novej bete pre vývojárov

Podľa prvých informácií, ktoré sa už stihli dostať na internet je beta verzia určená pre verejnosť úplne rovnaká, ako beta verzia určená vývojárom, ktorá bola vydaná len včera. Pridaný bol do nej aj Home Sharing, ktorý spoločnosť Apple z neznámeho dôvodu odstránila pri iOS 8.4 a následne pridala do 4. bety iOS 9 pre vývojárov a druhej pre verejnosť. Spoločnosť Apple tu samozrejme tiež opravila aj niekoľko nových zásadných problémov a chýb, ktoré robili problémy používateľom v predošlých verziách. Taktiež tu pribudlo niekoľko noviniek, ako napríklad výber fotografií priamo z iCloud Photo Libary či zobrazovanie otvorených aplikácií v handoff. Viac o tom, čo ponúkla nová beta pre vývojárov (a teda aj pre verejnosť) sa dočítaš tu.

- Reklama -
iOS 9 - Svetapple.sk
iOS 9 – Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.