Tak ako je už všeobecne známe, pokiaľ ide o software, Applu sa v poslednej dobe príliš nedarí. iOS je síce super, no jeho stabilita a kvalita už jednoducho nie je to čo bývala pred niekoľkými rokmi. To sa spoločnosť pokúša napraviť beta verziami. Momentálne sa testuje iOS 9.3 a dnes Apple spolu s ostatným softwarom vydal jeho tretiu beta verziu. Čo všetko prináša?

Apple vydal novú beta verziu iOS 9.3

Spoločnosť Apple po pravidelnej 2 týždňovej pauze opäť vydáva novú beta verziu mobilného operačného systému iOS, konkrétne verzie 9.3. Ide o 3. beta verziu v poradí a Apple tu okrem niektorých zmien pridal aj viacero noviniek. Ešte pred tým, ako sa ku nim dostaneme by bolo potrebné povedať niekoľko dôležitých informácií.

- Reklama -

Apple sa v najnovšej bete samozrejme opäť zameral predovšetkým na stabilitu, aby iOS bežal na všetkých zariadeniach rovnako dobre a ešte lepšie, ako beží jeho súčasná verzia. Tá je síce pomerne stabilná, no na staršie verzie (iOS 6 a pod.) sa to jednoducho nechytá, Apple ale chce, aby sa chytalo a tak sa veľmi snaží. Novinku ale obohatil o ďalšie nové funkcie!

Jednou z nich je napríklad zapínanie nočného režimu priamo cez Control center a teda cez spodnú lištu, ktorá sa vysúva dohora. Veľmi praktické, najmä ak človek potrebuje rýchlo zapnúť nočný režim, no nemá čas blúdiť so silným jasom v nastaveniach zariadenia.

nočný režim - svetapple.sk

Američania sa môžu tešiť na novú funkciu, ktorú si už môžu vyskúšať v iOS 9.3 beta 3. Je to volanie cez Wifi, čo znamená, že podstatne ušetria na dátach. Nevýhodou je ale napríklad dostupnosť a hlavne to, že o niečom takom môže v súčasnosti slovák či čech maximálne snívať. Službu testujú v Amerike.

Wifi volania - svetapple.sk

iOS 9.3 ponúka aj ďalšiu kopu iných noviniek, ktoré ťa určite potešia a na ktoré už mnohí skalní fanúšici netrpezlivo čakajú. Onedlho by mala vyjsť aj verzia určená pre verejnosť, “Public beta”, tak ak máš záujem, môžeš počkať a vyskúšať. Ak ale nechceš beta verzie a zaujíma ťa, kedy vyjde pravá iOS 9.3, vieme ti približne povedať aj to.

Informácia ťa žiaľ asi príliš nepoteší, počkať si budeš musieť ešte minimálne mesiac či mesiac a pol. Za toto čakanie ale dostaneš poriadnu odmenu so skvelými funkciami! Ak si nepostrehol, čo všetko iOS 9.3 ponúka, následujúce video ti to veľmi pekne ozrejmí, už len počkať a užívať!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here