Umelá inteligencia dokáže neuveriteľné veci. Veď nie je to tak dávno, čo nám navrhla obrázky toho, ako bude vyzerať iPhone 15 Pro či Apple Car. Na internete dnes existuje obrovské množstvo takýchto nástrojov, ktoré pomáhajú bežným ľuďom s najrôznejšími úlohami. Pre niektoré firmy však môžu byť obrovským strašiakom, pretože im komplikujú podnikanie. Téme sa venoval portál The Verge.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme boli konkrétnejší, tentokrát sa na trhu objavil nástroj „Watermark Remover„, ktorý robí presne to, čo má vo svojom názve. Určite ste už narazili na fotografie alebo obrázky, ktoré boli prekryté vodoznakom a na ich kompletné zobrazenie bez neho bolo potrebné zaplatiť nejaký ten poplatok. Ide o typické služby, ktoré ponúka napríklad Shutterstock alebo Adobe Stock.

Odstránenie vodoznaku z fotky
Zdroj: Unsplash / Ameen ALmayuf (úprava redakcie)

Watermark Remover od spoločnosti Pixelbin však na základe jediného kliku túto vodotlač odstráni a z našich vlastných testov vieme, že to robí veľmi dobre.

Celý proces je pre bežného užívateľa veľmi jednoduchý, prístupný a trvá sotva niekoľko sekúnd. Čo je však úplne najdôležitejšie, tento nástroj funguje zadarmo. Vyskúšať si ho teda môže každý.

Odstránenie vodoznakov zadarmo si môže vyskúšať každý

Odstránenie vodoznaku z fotky
Zdroj: Watermark Remover (snímka obrazovky) Obrázok: Unsplash / Quinn Battick

Nájdete ho na tejto internetovej stránke – Watermark Remover.io no taktiež si ho môžete bezplatne stiahnuť do svojho zariadenia s operačným systémom Android cez obchod Google Play. Verzia pre iPhone a teda operačný systém iOS v čase písania tohto článku nebola dostupná. Možno však na nej vývojári pracujú. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver zostáva otázka, ktorá sa týka autorských práv. Je úplne logické, že keď stiahnete obrázok z vodotlačou a prostredníctvom umelej inteligencie túto vodotlač bez zaplatenia odstránite, nie je to legálne. Firmy (najmä fotobanky) teda budú mať čo robiť, aby tento problém vyriešili.

Loopi Eco Case
Reklama

Samozrejme, aj Watermark Remover má z času na čas svoje rezervy a sem tam sa prejavia v zvláštnych stopách (duchoch), ktoré zostanú na obrázkoch. Na druhej strane ale na pomery podobných služieb robí svoju robotu až nadštandardne dobre.

Dajte nám vedieť do komentára, aký na to máte názor vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -