Apple aktualizuje svoje mobilné operačné systémy pomerne často a je to celkom logické, pretože má v súčasnosti vyše 1 miliardy aktivovaných zariadení, o ktoré sa treba neustále starať aby nemali zásadné chyby pri používaní. Presne tieto chyby opravujú väčšie, či menšie (ako aj tá dnešná) aktualizácie, ktoré prichádzajú v rôznych časových intervaloch. Tentokrát ide o iOS 9.3.2 a stiahnuť si ju môžeš už dnes!

Apple vydalo aktualizáciu iOS 9.3.2

Apple nijako zásadne s iOS nepracovalo, zmeny tu asi budeš hľadať márne, minimálne my sme ich hľadali márne, keďže tu v podstate žiadne nie sú. Apple sa tento raz zameriavalo na niečo celkom iné, omnoho dôležitejšie ako nejaké nové funkcie. Snažilo sa čo najlepšie optimalizovať túto verziu a hlavne poskytnúť používateľom starších zariadení omnoho lepší komfort pri používaní.

Inými slovami, majitelia iPhonu 4S či možno aj niektorí majitelia iPhonu 5, mohli mať problémy so stabilitou a rýchlosťou celého systému, no a presne pre nich tu je nová aktualizácia, ktorá by mala pomôcť. Niekedy sa stalo, že zariadenie bolo až nepoužiteľné a to určite nerobilo dobré meno pre Apple.

Vynikajúcou vecou, ktorú ocenia určite aj majitelia novších zariadení je fakt, že po novom je možné zapnúť režim šetrenia batérie a night shift (jemné zožltnutie obrazovky v noci, ktoré by malo pomôcť šetriť oči a skvalitňovať spánok naraz). Doteraz si človek musel vybrať buď jedno alebo druhé a súčasne obe mohol zapnúť len pomocou chyby v hlasovej asistentke Siri. Apple samo označilo, že ide o chybu a odstránilo ju, každopádne najnovšie sa už nikto s týmto problémom trápiť nemusí. Môže šetriť oči aj baterku naraz.

To je zatiaľ všetko čo o novom iOS 9.3.2 vieme. Samozrejme, možno pribudla nejaká drobná zmena, no zatiaľ si ju nikto z našej redakcie nevšimol. Pokiaľ niečo nájdeme, určite ťa o tom budeme informovať!

iOS 9.3.2 - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Kód v iOS 16 potvrdzuje príchod Always-on displeja pre iPhone 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.