Od predstavenia nového modelového radu iPhone 14 nás delí už iba niekoľko týždňov a odhady približujúce túto udalosť naberajú na obrátkach. Spoločnosť Apple si od predaja nových smartfónov sľubuje naozaj mnoho, čo potvrdila aj navýšením objednávok. Jeden z modelov by sa však mal stať doslova hitom. Reč je o najdrahšom figurantovi v podobe iPhonu 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Údaje o výrobe a dodávkach zobrazovacích panelov použitých v rade iPhone 14 naznačujú, že spoločnosť Apple očakáva na jeseň vysoký dopyt po prémiových modeloch. Podľa údajov, ktoré zdieľal analytik Ross Young zo spoločnosti DSCC, dodávatelia spoločnosti Apple sústreďujú svoje úsilie najviac na výrobu panelov iPhonu 14 Pro Max.

Najväčšia vlajková loď si odhryzla podiel v podobe 28% vyrobených panelov, ktoré patria práve iPhonu 14 Pro Max. Hneď za ním nasledujú modely iPhone 14 a iPhone 14 Pro s rovnakým podielom vo výške 26%. Najmenšie dodávky s podielom 19% sa týkajú iPhonu 14 Max, ktorý nahradí doterajší iPhone mini.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Podľa tohoto kroku je zrejmé, že Apple chce „prinútiť“ potenciálnych záujemcov siahnuť po drahších modeloch hlavne kvôli tomu, že základné iPhony neponúknu toľko noviniek a zmien v porovnaní so súčasnou generáciou. Modely Pro budú profitovať zo zmien, ako je napríklad výmena Notchu za výrez v tvare pilulky, funkcia Always-On Display alebo nový 48-megapixelový fotoaparát.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -