Apple dnes (20.07.2016) vydalo už druhú verejnú beta verziu iOS 10 Public Beta 2, ktorá obsahuje mnohé vylepšenia a opravy toho, čo Apple v prvej bete domrvilo a nešlo tak, ako má. Stalo sa tak deň po tom, čo Apple sprístupnilo tretiu betu určenú pre developerov.

Apple vydalo iOS 10 Public Beta 2

Krátko po tom, čo Apple na WWDC v júni 2016 predstavilo hlavných 10 noviniek v iOS, prišla na rad aj prvá beta systému, ktorá však bola určená pre developerov. Keďže šlo o úplne prvú betu, bolo viac než zrejmé, že bude plná chýb, čo sa aj stalo.

- Reklama -

Mnoho ľudí si totiž stiahlo túto verziu iOSu bez developerského účtu, čo síce prinieslo do iPhonu aktualizáciu na desiatku, no vznikali mnohé problémy pri používaní a hlavne s odstránením konfiguračného systému a taktiež s následnou obnovou zálohy. Problém bol a ešte stále je v tom, že záloha z iOS 10 nie je kompatibilná s iOS 9. Preto si treba radšej počkať na reakcie od používateľov a až potom zvážiť, či sa do toho pustíš do inštalácie developerskej bety.

Chyby v prvej bete

Prvú betu by som zhrnul ako novinku, ktorá nefunguje, čo sa však pri bete dá očakávať. Nefunkčné widgety, výpadky signálu, ukazovateľa času či stavu nabitia batérie, nefunkčná Apple Music, iMessages, padanie Fotiek, Nastavení, Telefónu, nefunkčný budík, nemožnosť resetu iPhonu, pomalé sťahovanie fotiek z iCloudu, atď. Toto je len pár vecí, ktoré som si za čas s prvou betou všimol a ktoré mi sťažovali používanie iPhonu. Dúfam nielen ja, ale aj všetci tí, ktorí sú zapojený do Apple Beta Software Programu, že Apple sa v tomto smere poučí a každá ďalšia beta, až do tej poslednej bude len lepšia a lepšia.

Novú, druhú verejnú betu si nainštaluješ klepnutím na Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

iOS 10 Public Beta 2

Môže ťa zaujímať
- Reklama -