To, že Apple vydalo iOS 13.3 ste určite zaznamenali. Nie je to ale jediný mobilný operačný systém, ktorého sme sa dočkali. Jablková spoločnosť prišla aj s aktualizáciou na staršie modely, ktoré iOS 13 nemôžu mať nainštalované. Pre ne si pripravila verziu iOS 12.4.4!

Apple vydalo iOS 12.4.4. Myslí aj na používateľov starších modelov.

V poslednej dobe sme si mohli všimnúť to, že spoločnosť Apple vydáva aktualizácie nie len pre najnovšie operačné systémy. Koncom októbra to bola verzia iOS 12.4.3, kedy nebolo vôbec jasné, či nebude aj poslednou.

- Reklama -

Nakoniec sa ale tieto „obavy“ nenaplnili. Dnes vydala spoločnosť aktualizáciu aj pre staršie modely, ktoré už iOS 13 nemôžu podporovať. Jedná sa konkrétne o iPhone 6 či ešte starší model 5S.

V tejto chvíli samozrejme používatelia celkom presne netušia, čo vlastne aktualizácia prináša. Môžeme sa ale domnievať, že tak ako vždy spoločnosť zlepšila výkon zariadenia, výdrž batérie a hlavne bezpečnosť.

Bezpečnosť v iOS 12.4.4 by mala byť prvoradá

V poslednej dobe sme svedkami, kedy sú zariadenia ohrozované naozaj častými hackerskými útokmi a Apple sa proti ním snaží aktívne bojovať. Značka si chce zanechať renomé bezpečnej firmy. Na to aby si ho ale udržala musí ale aj naozaj byť bezpečná.

Bez častých aktualizácii (pokojne aj starších zariadení) to však nepôjde. Je možné, že sa objavili nejaké chyby, ktoré vytvorili cestičku pre hackerov. Tie Apple týmto updatom zaslepilo. Nechajme sa ale prekvapiť a počkajme ešte pár hodín, kým budeme múdrejší.

Ak máte starší iPhone, aktualizáciu by ste už mali mať dostupnú v nastaveniach vášho zariadenia. Pokiaľ sa sa vám objaví, pokojne nám do redakcie zašlite screenshot toho, čo presne táto aktualizácia robí. Doteraz sa nám nepodarilo získať presnú informáciu a tak budeme vďační za každý poznatok. Ak už update máte, všimli ste si nejaké zmeny?

Apple vydalo iOS 12.4.4. Myslí aj na používateľov starších modelov.
Apple vydalo iOS 12.4.4. Myslí aj na používateľov starších modelov. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.