Vyzerá to tak, že v Cupertine nezostávajú nič dlžní svojej povesti. Samozrejme v dobrom slova zmysle. Aktualizácia operačných systémov sa opäť netýka len tých najnovších a najmodernejších verzií. Nájdeme tu aj starší iOS 12.4.6, ktorý je od dnešného dňa dostupný pre iPhone 6, 5S atď…

Apple vydalo iOS 12.4.6. Firma myslí na staršie zariadenia!

Ťažko povedať, či sme to čakali alebo nie. Skôr nás to ani nenapadlo. O tom, že dnes vyjde iOS 13.4, sme už vedeli minulý týždeň. Firma si ale pripravila prekvapenie, ktoré potešilo najmä používateľov tých starších zariadení. Stále je tu veľa ľudí s iPhonmi či iPadmi, ktoré už nepodporujú iOS 13, lebo majú nedostatočnú operačnú pamäť RAM. Dnes sú teda odkázané na systém iOS 12, ktorý toho ponúkal relatívne dosť.

- Reklama -

Apple evidentne nepotrebuje prinútiť majiteľov týchto produktov, aby išli do novších verzii. Namiesto toho im zabezpečuje servis, ktorý by ste napríklad pri konkurenčnom Androide hľadali len veľmi ťažko. Nová aktualizácia s označením iOS 12.4.6 sa týka iPhonu 5S, iPhonu 6/6 Plus, iPad mini 2 a 3. generácie plus iPadu Air.

Čo sa týka samotných vylepšení, popravde ich tu ani veľa nie je. Apple sa pri starších verziách zameriava predovšetkým na to, aby všetko fungovalo tak, ako to má fungovať. Na inováciu sú tu novšie generácie, ktoré podporujú modernejšie produkty. V poznámkach, k novej aktualizácii, firma píše, že sa v nej nachádzajú dôležité opravy zabezpečenia. Tak isto sa tu napravili aj bližšie nešpecifikované (poväčšine) drobné nedokonalosti.

Pokiaľ máte staršie zariadenie (jedno z vyššie vymenovaných) a váhate, či si iOS 12.4.6 nainštalovať, za nás v redakcii vám ho úplne odporúčame. V podstate nemáte čo stratiť, ale iba získať. Navyše v súčasnosti je bezpečnosť na internete absolútne prioritná. Tak smelo do toho!

Apple vydalo iOS 12.4.6. Firma myslí na staršie zariadenia!
Apple vydalo iOS 12.4.6. Firma myslí na staršie zariadenia!
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here