„Nie je možné overiť, či má váš iPhone originálny fotoaparát“

Podobné hlášky sa začali objavovať už počas minulého roka. Spoločnosť Apple zahájila boj proti necertifikovaným náhradným dielom, ktoré môžu poškodiť vaše zariadenie, prípadne znížiť kvalitu niektorých funkcií.

Začalo to pomerne nevinne, kedy prvá zo série hlášok upozorňovala na neoriginálnu batériu. Apple tak isto obmedzilo softvér, ktorý dokáže odhadnúť jej kapacitu. Prístupný je iba po autorizovaných servisných úkonoch.

Už tento krok rozhneval fanúšikov, no dal sa tolerovať. Oveľa horšia však bola ďalšia hláška, upozorňujúca na neoriginálny displej. V Cupertine idú ale ďalej a telefón vás bude otravovať aj s neoriginálnym fotoaparátom. Prezradil to najnovší únik dát z beta verzie iOS 14.4.

O toto zistenie sa postaral Steve Moser z MacRumors, ktorý detekoval v systéme text: „Nie je možné overiť, či má váš iPhone originálny fotoaparát“. Netreba dvakrát hádať, v akej situácii bude používaný.

Samozrejme, podobná informácia je dôležitá napríklad pri kúpe iPhonu z druhej ruky, kedy bude mať nový majiteľ perfektný prehľad o stave zariadenia.

Na strane druhej nám príde toto riešenie agresívne a skutočne sa domnievame, že k nemu Apple pristupuje iba preto, aby zvýšilo popularitu autorizovaných opráv, prípadne predaje nových iPhonov. Čo si o tom myslite vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.