Vývojári v spoločnosti Apple na nič nečakajú. Hoci iOS 13 už nie je hlavným predmetom záujmu, stále sa na ňom pracuje. Dnes bola vydaná prvá beta verzia iOS 13.7. Aktualizácia obsahuje nové možnosti, ktoré sa týkajú hlásení o kontakte s nákazou COVID-19.

Apple vydalo prvú vývojársku beta verziu iOS 13.7

Aj keď už všetci netrpezlivo čakáme na iOS 14, stále je tu predošlá verzia iOS 13 s drobnými nedostatkami. Jedna z posledných verzií bude označená ako “iOS 13.7”. Do vývojárskeho testovania vstúpila ešte včera večer.

- Reklama -

Ako už asi tušíte, nejedná sa o nič svetoborné a v zásade sme sa nedočkali žiadnych väčších noviniek. Tvorcovia tu zapracovali hlavne na nových možnostiach systému pre hlásenia o kontakte s nákazou COVID-19. Tie sa po prvýkrát objavili ešte v iOS 13.6.

Celé používanie funkcie by tak malo byť o niečo jednoduchšie, no stále vyžaduje aplikácie tretích strán, ktoré ju podporujú. Tie musia byť oficiálne schválené úradmi krajín z celého sveta. Na Slovensku zatiaľ nič podobné nefunguje. Žiaľ…

Apple okrem iného dodáva, že v iOS 13.7 opravil aj niektoré chyby a nedostatky, ktoré mohli trápiť používateľov predošlej verzie. Autori sa sústredili na zlepšenie rýchlosti a stability na všetkých generáciách iPhonu. Menšie rozdiely by ste mohli pocítiť aj na nižšej spotrebe energie. Dátum oficiálneho vydania zatiaľ nie je známy. Na podrobnejšie informácie si tak ešte musíme počkať.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.