Spoločnosť Apple včera nečakane vypustila novú aktualizáciu iOS 14 beta 6 pre vývojárov a verejných testerov. Update dostal tri primárne vylepšenia, ktorým sa budeme venovať v následujúcich riadkoch. Poďme na to!

Vylepšený dizajn aplikácie Hodiny

iOS 14 Hodiny

O tom, že Apple prepracovalo aplikáciu Hodiny v iOS 14 ste si mohli prečítať aj v tomto článku. Komunita skritizovala niektoré novinky a tak ich vývojári postupne prispôsobujú aby boli lepšie a intuitívnejšie. Krok späť by predsa len nebol správny.

Tentokrát sme sa dočkali znovu prepracovaného rozhrania pre výber času. Koliesko budíka sa vrátilo už pri predošlej aktualizácii iOS 14 beta 5. Teraz je však ohraničené tenkým oranžovým pásikom aby bolo jasné, že s ním môžete pracovať. Možno, že sa vám to zdá ako zbytočná drobnosť, no podľa nás je veľmi užitočná. Pokiaľ niekto nie je úplne „iOS friendly“, takúto pomoc ocení!

Aktivácia priestorového zvuku pre AirPods Pro

Priestorový zvuk

Ak ste dávali pozor na prezentácii WWDC 2020, určite ste zaznamenali aj novinku, ktorá dokáže priniesť priestorový zvuk do vašich AirPods Pro pri sledovaní podporovaných filmov či televíznych relácií. Žiaľ toto vylepšenie doposiaľ nebolo dostupné a hoci pribudlo v nastaveniach iOS 14 beta 6, stále si ho nemôžete vyskúšať v praxi (aj keď vlastníte vyššie uvedené slúchadlá).

Dôvodom je aktualizovaný firmvér, ktorý je potrebné nainštalovať do AirPods Pro. Ako asi tušíte, Apple ho ešte nevydalo a dnes nie je isté, či tak do konca testovacieho obdobia (beta verzie) vôbec urobí. Na novinku sa zatiaľ môžete len pozerať.

Vo chvíli, keď bude technológia dostupná tak zvládne vytvoriť taký priestorový zvuk, že budete mať pocit, akoby vychádzal priamo z iPhonu. V tomto prípade nebude sledovaný pohyb hlavy…

Nová obrazovka v aplikácii Mapy

iOS 14 mapy

Na záver tu máme ešte jednu drobnosť, ktorú nájdete v aplikácii Mapy. Akonáhle ju po prvýkrát otvoríte, systém vás informuje o novinkách, medzi ktoré patria napríklad cyklistické trasy, zaujímavé miesta či rýchlostné kamery. Žiaľ, väčšinu z vylepšení zatiaľ nebudete môcť používať u nás na Slovensku a tak pravdepodobne zvolíte alternatívnu navigačnú aplikáciu z nášho nedávneho článku.

Zvyšné vylepšenia iOS 14 beta 6 sa už týkajú len stability a rýchlosti systému. Tvorcovia sa tiež zamerali na nižšiu energetickú náročnosť. Do komentára nám napíšte, ako vám posledný update funguje a či sa opravili chyby, ktorými trpel váš smartfón pred jeho inštaláciou.

Prečítajte si tiež  Apple testuje skladací iPhone s 9" displejom. Prípadní záujemcovia si naň ale ešte počkajú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.