Apple vylepšilo aplikáciu Počasie v iOS

Redakcia magazínu MacRumors zverejnila na základe rozsiahlych upozornení od čitateľov z Veľkej Británie a Írska správu, v ktorej upozorňuje na nové vylepšenie aplikácie Počasie v operačnom systéme iOS. Pokiaľ sa nachádzate v týchto končinách, pravdepodobne vám sem pribudla predpoveď zrážok pre nasledujúcu hodinu vo forme grafu.

Novinka v skutočnosti nie je až takou novinkou, nakoľko už niekoľko mesiacov funguje na území Spojených štátov amerických. Nikde inde sa však zatiaľ nevyskytla a tak je pomalé rozširovanie do ďalších krajín príjemným prekvapením.

- Reklama -

Nové grafy by mali byť k dispozícii po aktualizácii operačného systému na verziu iOS 14.4 a iOS 14.5 (zatiaľ beta). Pri starších verziách sa nezobrazujú. Apple prišlo s týmto vylepšením po tom, ako odkúpilo aplikáciu Dark Sky (apríl 2020).

Počasie sleduje vašu aktuálnu polohu a tak isto dianie nad vami. Pokiaľ sa ukáže, že v krátkej dobe hrozia prehánky, telefón vám vyšle notifikáciu. Dobrou správou na záver ostáva, že novinka sa postupne rozširuje aj do ďalších končín sveta mimo USA. Na Slovensku nám síce nefunguje, no holandská internetová stránka iCulture publikovala podobné zistenia ako MacRumors.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto vylepšení vy, a tak isto, akú aplikáciu na predpoveď počasia v praxi používate. Nemusíte byť odkázaní len na riešenie od Apple, nakoľko v App Store nájdete množstvo lepšie spracovaných alternatív, ktoré sú väčšinou zadarmo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.