10. Počasie & Radar

Pokiaľ hľadáte spoľahlivú a prehľadnú aplikáciu v slovenskom jazyku, Počasie & Radar bude výbornou voľbou. Už štandardne vám ponúkne podrobnú predpoveď na dnešný a zajtrajší deň po hodinách, a dlhodobú predpoveď počasia na 14 dní dopredu. Okrem toho môžete počítať aj s výstrahami pred nepriaznivým počasím či teplotami na mape s trojdňovým predstihom.

Samozrejmosťou je aj prepracovaný meteoradar či dažďový radar a možnosť kontrolovať počasie kdekoľvek na svete. Malý bonus predstavuje prítomnosť webových kamier z vášho blízkeho okolia, či podpora v slovenskom jazyku.

- Reklama -

Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo, no ak sa chcete zbaviť reklám, musíte podstúpiť predplatné, ktoré vás v App Store vyjde na 0,99€/mesačne alebo 6,99€/ročne.

AppStore / Google Play

9. WeatherPro

Pri druhej menovanej aplikácii zablúdime do zahraničia, a pozrieme sa na softvér WeatherPro. Jeho vývojári ponúkajú sedemdňové predpovede s troj-hodinovými odstupmi, správy o počasí pre 2 milióny miest z celého sveta, podrobne zmapované informácie týkajúce sa teploty, smeru/rýchlosti vetra, tlaku vzduchu, množstva/pravdepodobnosti zrážok, vlhkosti, UV indexu, pocitovej teploty a ďalších metrík.

Používateľ si môže aktivovať tiež celosvetové výstrahy pred extrémne nepriaznivým počasím, synchronizovať obľúbené miesta cez iCloud či využívať widget, webové kamery, fotografie o počasí a mnohé iné.

Samozrejme, táto nádielka nie je zadarmo a aj keď existuje Lite verzia s reklamami a okresanými funkciami, vás bude pravdepodobne viac zaujímať bežná verzia dostupná za 0,99€. Aj tú si ale viete obohatiť o balíček Premium, za ktorý zaplatíte ďalších 2,99€/mesačne alebo 9,99€/ročne.

AppStore / Google Play

8. Yr (Yr.no)

Aplikácia, ktorá by vám jednoznačne nemala chýbať v zariadení (aj po boku inej aplikácie na predpoveď počasia) je Yr. Jedná sa aj o internetovú stránku Yr.no, ktorej dáta poskytuje Nórsky meteorologický ústav a už na prvý pohľad sa líši od všetkého ostatného, čo vám prezentujeme v tomto zozname.

Vďaka nádhernej animovanej oblohe (ktorou prechádzate sprava-doľava a naopak) uvidíte, ako sa vyvíja počasie v reálnom čase a aké sú vonkajšie podmienky. Pokiaľ by sa v priebehu nasledujúcich 90-minút schyľovalo k dažďu, apka vás na to upozorní. Všetky dáta si môžete preskúmať aj na podrobných grafoch, či v elegantnom a jednoducho spracovanom widgete.

Azda najväčším benefitom aplikácie Yr je, že si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo, bez žiadnych dodatočných poplatkov. V apke sa vám nebudú zobrazovať reklamy.

AppStore / Google Play

7. Weather By weather bug

Jedna z najznámejších aplikácii na predpoveď počasia je Weather By weather bug. V súčasnosti ju používajú milióny ľudí po celom svete, čomu zodpovedá aj hodnotenie (4,7 hviezdičky na AppStore) od vyše 700 000 užívateľov. V rámci jednoduchého, no anglického používateľského rozhrania máte k dispozícii 19 rôznych máp, vrátane mapy bleskov, vetra, teploty, výstrahy, tlaku či vlhkosti.

Autori sľubujú presné predpovede v reálnom čase a tak isto dlhodobé 10-dňové predpovede počasia. Pokiaľ budete používať Weather By weather bug, neprekvapí vás žiadna nečakáná situácia na výletoch, tréningoch, dovolenkách atď.

Aby toho nebolo málo, k dispozícii je jednoduchý widget počasia či notifikácie o prípadných búrkach alebo zhoršených poveternostných podmienkach. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo, a v prípade, že vám budú prekážať reklamy, jednoducho ich odstránite s ročným predplatným za 4,49€.

AppStore / Google Play

6. Ventusky: Počasie

Hoci sa nejedná o softvér zo Slovenska ale od našich českých susedov, právoplatne patrí do tohto zoznamu. Ventusky je šikovná apka, ktorá je schopná sledovať teplotu v 15 výškových hladinách a predpovedať zrážky s predikciou na 1 až 3 hodiny dopredu.

Súčasťou rozhrania je radar, či podrobné informácie týkajúce sa vetra a jeho nárazov dostupné v 16 výškových hladinách. Ventusky vám tak isto prezradí, aká je práve oblačnosť, vlhkosť, pocitová teplota, tlak vzduchu, snehová pokrývka, kvalita ovzdušia či dokonca rosný bod.

Nejedná sa síce o softvér, ktorý by ste si mohli stiahnuť zadarmo, no na druhej strane vyžaduje iba jednorázovú platbu vo výške 3,49€. O tom, že aplikácia stojí za zmienku svedčí tiež hodnotenie 4,8 hviezdičky, od viac ako 770 používateľov.

AppStore / Google Play

5. 1Weather: Forecast and Radar

Ďalšou apkou tohto zoznamu je 1Weather: Forecast and Radar dostupná pre iOS a Android. Opäť sa nejedná o domácu tvorbu, no keď napíšeme, že stiahnutím získate prvotriednu kvalitu, určite to nepreženieme.

 

V reálnom čase môžete sledovať aktuálne podmienky a predpovede pre 12 odlišných miest z celého sveta. Takisto získavate prístup ku grafom, informáciach o zrážkach, špeciálnym mapám, informatívnym videám a mnohým iným vymoženostiam (nie všetky uplatníte na Slovensku). Veľkou prednosťou 1Weather: Forecast and Radar je priamy prístup k meteorologickému radaru či jednoduché a prehľadné ovládanie.

Aplikáciu si môžete stiahnuť úplne zadarmo a pokiaľ vám bude vyhovovať, za prémiovú verziu bez reklám zaplatíte iba 2,29€. To už stojí za zváženie…

AppStore / Google Play

4. iMeteo Počasie

Ďalšou slovenskou aplikáciou je iMeteo Počasie, ktorá čerpá dáta zo stránky iMeteo.sk. Okrem štandardnej predpovede počasia na dnešný deň, či nasledujúcich 10 dní, dokáže varovať pred nepriaznivými poveternostnými javmi. Tak isto obsahuje detektor bleskov, ktorého súčasťou je notifikácia, informujúca o údere blesku vo vašom okolí.

Vďaka funkcii iRadar, môžete sledovať pohyb zrážok a búrok v celej strednej Európe. iMeteo Počasie tiež obsahuje widgety a ďalšie nastavenia (napríklad zmena ikoniek či tmavý režim), pomocou ktorých si všetko personalizujete.

Aplikáciu si stiahnete zadarmo, no počítať musíte aj s dodatočnými nákladmi na nákup prémiového predplatného. Jeden mesiac stojí 0,99€ a ročne zaplatíte 6,99€.

AppStore / Google Play

3. AccuWeather: Weather Radar

Čo by to bol za zoznam, keby v ňom chýbal AccuWeather. Jedná sa o známu aplikáciu, ktorá sa sústredí na absolútne presné informácie, týkajúce sa aktuálneho počasia. Okrem podrobných metrík ohľadom teploty (aj pocitovej) a nasledujúcich zrážok, ponúka tiež ďalšie dáta týkajúce sa východu/západu slnka, rýchlosti a nárazovosti vetra, vlhkosti a ďalších.

Veľmi prekvapila tiež funkcia hodnotenia kvality ovzdušia či info pre alergikov. K dispozícii máte jednoduchý radar, zobrazujúci celý svet (ako aj vaše mesto), v ktorom sa dá pohybovať v intervaloch minút. Napriek tomu, ako veľa toho AccuWeather dokáže, stále sa jedná o príjemne spracovaný softvér v slovenskom jazyku, ktorý má navyše aj vlastný widget.

Aplikáciu stiahnete do svojho zariadenia zadarmo, no ak vám budú prekážať reklamy, prípadne zatúžite po prémiových službách, k dispozícii je aj predplatné za 9,99€/ročne (+ 7 dňová skúšobná doba).

AppStore / Google Play

2. Windy.com

Jedným z najlepších nástrojov pre vizualizáciu predpovede počasia je Windy.com. Nepoužívajú ho len bežní ľudia, ale aj profesionálni piloti, paraglajdisti, parašutisti, rybári, meteorológovia či dokonca vojenský personál a záchranné zložky.

Pokiaľ sa nachádzate v tropických oblastiach, alebo len zdolávate končiare Vysokých Tatier, Windy.com je vždy pripravené podať vám čo najpresnejší obraz predpovede v danom momente. Za všetko môžeme vďačiť perfektnej a prehľadnej mape, ktorá vám neukáže iba teplotu ale aj podrobný smer vetra a ďalšie.

Najväčšou výhodou aplikácie je, že ju stiahnete úplne zadarmo. K dispozícii je aj prémiová verzia za 20,99€/ročne, ktorá vás zbaví zriedkavo sa vyskytujúcich reklám a ponúkne ešte presnejšie a častejšie aktualizované dáta.

AppStore / Google Play

1. Aladin – Počasie a predpoveď

Pokiaľ hľadáte dobrú slovenskú apku o počasí, práve ste ju našli. Aladin – Počasie a predpoveď je perfektným nástrojom, s ktorým vás nič neprekvapí. Okrem štandardnej predpovede počasia poskytuje tiež aktuálne zábery z kamier, výstrahy pred nepriaznivými podmienkami, meteogramy či radarové zábery.

 

Všetky informácie pochádzajú z SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav) a okrem jednotlivých modelov na mape (oblačnosť, teplota, vietor, zrážky) si môžete užívať tiež prepracovaný widget.

Hoci Aladin – Počasie a predpoveď nie je úplne zadarmo, poplatok na úrovni 1,09€ je zanedbateľný a vašu peňaženku nepotrápi. Nevýhodou žiaľ ostáva, že apka je dostupná len na operačnom systéme iOS. Majitelia Androidov sa musia uspokojiť s iným riešením.

AppStore

Predpoveď počasia môžete mať v malíčku

Vďaka týmto aplikáciam získate dokonalý prehľad o predpovedi počasia, ktorý budete mať k dispozícii v reálnom čase. Pochopiteľne, všetky apky sťahovať nemusíte, no vyberte si 2-3, ktoré vám budú najviac vyhovovať. My používame Aladin, Windy, Ventusky a YR. Do komentára nám napíšte, aké iné aplikácie na predpoveď počasia ešte odporúčate, prípadne používate. Budeme radi za každý váš názor.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -