Dnymaic Island je jednoznačne najzaujímavejšia dizajnová novinka, akú spoločnosť Apple predstavila v rámci displeja od roku 2017 (keď prišiel na trh iPhone X).

Apple sa zameralo na výrez pre Face ID prezývaný „notch“ a na žiadosť viacerých používateľov sa ho rozhodlo čiastočne odstrániť. Keďže sa ale firme nepodarilo technológie skryť pod displej, vymyslela šikovnú alternatívu.

Je ňou takzvaný Dynamic Island, ktorý dokáže pracovať s aplikáciami a slúžiť ako pomyselný stavový riadok počas celého používania systému. A to, že to funguje výborne potvrdzujú ľudia z celého sveta.

Reklama

Nakoľko ide o úplnú novinku, dynamický ostrov stále nemôžeme označiť za dokonalý. To ale neznamená, že ho spoločnosť Apple neustále nevylepšuje.

V novej beta verzii iOS 16.2 totiž došlo ku zmene, ktorú si mnohí používatelia na prvý pohľad pravdepodobne ani nevšimli. Ak sa však pozrú na snímku obrazovky z predošlej beta verzie iOS 16.2, rýchlo zistia, v čom presne spočíva.

Drobná, no veľmi užitočná zmena 

Aby sme šli rovno k veci, pokiaľ je na dynamickom ostrove aktivované napríklad prehrávanie skladieb, celý prvok sa mierne zúži, vďaka čomu sa na jeho pravej strane opäť zobrazí aktuálny ukazovateľ signálu.

Apple totiž pôvodne muselo tento prvok odstrániť v rozšírenej verzii (napríklad počas vyššie spomenutého prehrávania) dynamického ostrova, pretože sa sem nezmestil a používateľ tak mohol vidieť iba aktuálnu silu Wi-Fi či stav batérie.

Je to síce drobná zmena, ktorú si možno toľko ľudí na prvý pohľad nevšimne, no v praxi ju považujeme za veľmi prínosnú.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nové iPady Pro dostanú okrem OLED obrazovky ďalšiu vychytávku. Budú extrémne tenké
Môže ťa zaujímať
- Reklama -