Určite sa teraz sám seba pýtaš, čo to tu vlastne splietame. 5C je už dneska pomerne dosť dávna minulosť a niekoľko rokov o ňom nebolo “ani chýru ani slychu”. Je to pravda, tento iPhone prišiel na trh ešte v roku 2013, no predaje pokračovali až do roka 2016. Teraz, keď už Apple nemá zrejme dostatok 16GB kusov na výmenu bude používateľom dávať 32GB verzie!

32GB na miesto 16GB

Najnovšie správy hovoria o tom, že niektorí používatelia po svete, ktorí vlastnia iPhone 5C v 16GB variante budú môsť získať lepšiu 32GB variantu celkom zadarmo. Dôvod je taký, že v jablkovej spoločnosti už zrejme nemajú dostatok 16GB verzií a tento produkt sa už skoro dva roky nikde na svete nepredáva. Presne preto budú môcť byť menšie verzie nahradené väčšími. Zákazník musí byť samozrejme dopredu o všetkom informovaný.

- Reklama -

Ako je to vlastne možné

Určite sa teraz pýtaš ako je toto možné keď výroba a predaj iPhonu 5C skončila už pred rokmi. Dôvod je ako vždy samozrejme jednoduchý. Hoci sa predaje tohto iPhonu začali ešte v roku 2013, jeho predaj vo väčšine krajinách skončil už v septembri o 2014. Kvôli (napríklad) menšiemu záujmu, nakoľko šlo o lanejšie plastové prevedenie predošlej 5-ky. V ostatných krajinách pretrvával stále predaj iPhonu 5C avšak už iba vo veľmi nepopulárnej 8GB verzií, kedy tento produkt tvoril doslova minimum predajov spoločnosti Apple a vydržal až do septembra 2015.

To evidentne ale stále nebol jeho koniec, nakoľko v tejto dobe začal byť populárny v Indii, kde prišiel aj s veľmi príjemnou cenovkou. Aj to je dôvod, prečo v predaji vydržal až do februára 2016. A aj keď v krajine platí len ročná medzinárodná záruka, existuje tu predsa program Apple Care +, ktorý môže predplatiteľom zabezpečiť až 2 ročnú záruku a rôzne iné benefity. No a práve pre týchto používateľov vychádza reklamačný program v ktorom Apple vymení 16GB za 32GB. Pre našinca je teda niečo podobné nereálne. Škoda, hneď by sa ukázali používatelia, ktorým sa iPhone 5C zo dna na deň pokazil!

iPhone 5C nebol najúspešnejším modelom - svetapple.sk
iPhone 5C nebol najúspešnejším modelom – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here