Špecifický koncept projektu Apple Car síce nikdy nebol firmou potvrdený, no mnoho analytikov sa domnieva, že už čoskoro by sme sa mali dočkať prvých oficiálnych informácií. Navzdory tomu, že Apple plánuje v projekte napredovať, za posledné týždne firma stratila hneď niekoľko dôležitých postáv v rámci tohoto projektu.

Prečítajte si tiež  Príchod Apple Car zmení celý automobilový priemysel, tvrdia analytici

V tomto prípade sa jedná hneď o trojicu inžinierov, ktorí opustili Apple počas posledných dní. Hlavný inžinier spoločnosti Apple pre radarové systémy Eric Rogers odišiel do spoločnosti Joby Aviation, ktorá pracuje na zdieľaní elektrických leteckých vozidiel. Alex Clarabut, inžiniersky manažér pre tím batérií, a Stephen Spiteri, manažér hardvérového inžinierstva, nastúpili do spoločnosti Archer Aviation, ktorá vyvíja letecké taxíky.

Začiatkom tohto mesiaca prestúpil do Archer Aviation tiež inžiniersky riaditeľ Michael Schwekutsch. Ešte v septembri sa po troch rokoch prác na projekte s jablkovou firmou rozlúčil aj vedúci projektu Apple Car Doug Field.

apple car

Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť Apple len v roku 2021 prišla o šesť členov riadiaceho tímu projektu, ale zároveň prijala nových dôležitých zamestnancov, ako napríklad Ulricha Kranza, bývalého generálneho riaditeľa startupu Canoo a CJ Moorea, ktorý pracoval v spoločnosti Tesla a má skúsenosti so softvérom autonómneho riadenia.

Prácu spoločnosti Apple na autonómnom vozidle takmer od jej začiatku sprevádzajú manažérske zmeny, zmeny zamerania a problémy s prijímaním zamestnancov. Po odchode Fielda Apple zahrnulo do projektu aj popredných predstaviteľov z Apple Watch a inžinierov pracujúcich na umelej inteligencii.

Prečítajte si tiež  Pozrite si 360° interaktívny koncept Apple Car, ktorý obsahuje viaceré patenty spoločnosti Apple

Pod Lynchovým vedením napreduje projekt Apple Car s ambicióznym cieľom vyrobiť autonómne elektrické vozidlo, ktoré si nevyžaduje ľudský zásah. To sa zatiaľ nepodarilo žiadnemu inému výrobcovi automobilov. Apple dúfa, že auto uvedie na trh do roku 2025, čo viac než sebavedomé tvrdenie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.