Apple je spoločnosťou, ktorá je veľmi známa pre svoje pokrokové a originálne riešenia (ktoré neskôr aj tak všetci okopírujú a stanú sa štandardom). Najnovšie prichádza naozaj zaujímavý patent z odvetvia balenia. Apple sa pomocou neho snaží o to, aby bol tvoj iPhone správne nastavený ešte pred tým, ako ho vôbec vybalíš z krabice. Ide o kontakty, fotky a podobne. Či sa to ale niekedy dostane aj do finálnej výroby je otázne, nie je to totiž také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Apple vymýšľa inteligentné balenie pre iPhone!

Apple je jednoduchá spoločnosť a snaží sa zjednodušiť naozaj všetko, čo sa zjednodušiť dá. Hoci nie je zložité, nastaviť si nový iPhone, ak si mal v tom starom priveľa súborov, môže to byť zdĺhavé a veľa ľudí na to nemá čas. Presne preto by Apple mohlo vyriešiť tento problém jednoduchým spôsobom, keby ti do zariadenia naťahal súbory zo starého iPhonu ešte pred tým, ako by si ho vôbec zapol.

- Reklama -

Bolo by to pomere jednoduché, no predsa len tu sú stále problémy. Balenie by mohlo obsahovať skryté tlačidlo „Tap Here“, cez ktoré by sa dal zapnúť produkt vo vnútri balenia, no a potom pomocou nejakej funkcie jednoducho nastaviť, napríklad ešte po ceste domov. Dátový prenos medzi zariadeniami by mohol fungovať vďaka Bluetooth a v končenom dôsledku by to nemusel byť ani taký problém, no predsa len by bolo potrebné niektoré veci vyriešiť.

iPhone - svetapple.sk

V prvom rade je to batéria. Áno, nové iPhony aj iPady takmer vždy rozbalíme s plnou baterkou ale to predovšetkým preto, lebo boli práve vyrobené a na sklade sú možno len pár týždňov. Kapacita sa ale časom míňa a tak sa môže stať, že bude produkt napríklad po roku úplne vybitý a takýto prenos nebude možný. Je to fyzika a žiaľ, tú neoklameme. Apple by to mohlo samozrejme podmieniť tým, že by funkcia mohla fungovať len na produktoch starých nejakú dobu, napríklad 6 mesiacov.

V takomto prípade by to ale nebolo dokonalé a funkcia by nebol fér pre tých, ktorý si kúpili iPhone neskôr ako iný. Apple nedokonalé veci nepredstavuje, no a to je práve problém, ktorý by takémuto niečomu stál v ceste. Uvidíme ako Apple na novom druhu balenia zapracuje, no pochybujeme o tom, že takáto možnosť sa niekedy ukáže aj v praxi. Každopádne, bolo by to zaujímavé, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.