Spoločnosť Apple vyvíja neustále nové technológie, ktoré častokrát stanovia aj trendy vo svete. Tak napríklad, prvý iPhone mal kapacitný multi touch displej, ktorý je už v dnešnej dobe samozrejme štandardom, ktorý musí spĺňať viacmenej každý telefón. Rovnako tak senzor otlačkov prstov v smartfóne či fantastický dizajn. Posledná takáto technológia bude zaručene aj Force Touch, ktorú už dokonca niektoré konkurenčné spoločnosti používajú. Apple ale vyvíja úplne novú technológiu!

Apple vyvíja nový a lepší 3D Touch displej!

Nie, že by bol ten súčasný 3D Touch alebo Force Touch displej zlý ale spoločnosť Apple má jednoducho problémy pri jeho výrobe na väčších zariadeniach. Tieto problémy našťastie obišli iPhone 6S Plus ale žiaľ už neobišli iPady, ktoré sú v súčasnosti bez tejto technológie a tak to zostane pravdepodobne aj pri ich ďalšej generácií.

- Reklama -

Minimálne iPad Air 3, ktorý by sme mali vidieť už v marci 3D Touch displej nedostane. Budúcoročný iPhone 7 bude disponovať klasickým 3D Touch displejom, ktorý už poznáme z modelu 6S. Nepôjde teda o jeho novšiu verziu.

Tá by sa mala na trh dostať viacmenej až o rok neskôr, teda po prvý krát ju s najvyššou pravdepodobnosťou uvidíme napríklad v iPhone 7S, iPad Air 4 či iPade Pro 2,3. Toto by nám popravde aj dávalo zmysel. Apple musí svoje zariadenia odlišovať výraznejšie oproti predošlým generáciám aby boli zaujímavé na kúpu.

To žiaľ pri iPhone 6S až tak nevyšlo a teraz Applu hrozí mierny pokles predajov oproti minulému roku. iPhone 7S by mohol oproti 7-dmičke priniesť aj obrovskú kopu noviniek vrátane lepšieho 3D Touch. Uvidíme teda, ako sa bude Applu dariť.

3D Touch - svetapple.sk
3D Touch – svetapple.sk

Zdroj:AppleInsider

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here