iPhone je produkt, ktorý je v súčasnosti vidieť na každom rohu a my sa tomu vlastne vôbec nečudujeme, pretože je až extrémne populárny. Jeho cenovka ale môže byť trošíčku problém, pretože si ho nemôže dovoliť len tak hocikto. Ak by si chcel ale “celkom nový” iPhone o zhruba $100 lacnejšie, existuje cesta, akou ho získať. Problém môže byť ale ten, že už nebude nový ako nový.

Repasované modely

Apple už dlhšiu dobu ponúka svoj program, v ktorom si môžeš zakúpiť repasované produkty o čosi lacnejšie. Mnoho ľudí odradí myšlienka toho, že tieto produkty môžu byť nejakým spôsobom poškodené či používané, ale to vôbec nie je pravda. Apple totižto pri týchto produktoch kompletne vymieňa šasi, čo znamená, že sa zbaví akýchkoľvek kozmetických vád, ktoré behom predošlého používania mohli na zariadení vzniknúť.

- Reklama -

Rovnako tak vymenia aj batériu. Predošlé používanie ju mohlo poškodiť a tak by to nebolo celkom fér. Nemusíš sa báť ani toho, že keby sa niečo pokazilo, Apple by ti nevrátilo tvoje peniaze, pretože na všetky takéto produkty je udeľovaná medzinárodná ročná záruka (rovnako ako na ostatné produkty Apple). Ak sa nad tým seriózne zamyslíme, pokiaľ by mal telefón vydržať s novou baterkou a šasi rok, prečo by nemohol vydržať aj dlhšie však?

iPad mini - svetapple.sk

Pokiaľ si doposiaľ chcel dnes získať repasovaný iPhone, mohol by to byť trošku problém. Program, ktorý Apple už dlhé roky ponúka, nemal v ponuke predaj repasovaných iPhonov. Ponúkal len iPady či MacBooky, dnes sa to ale všetko zmenilo a konečne si môžeš takýmto spôsobom zakúpiť iPhone 6S a iPhone 6S Plus v sekcií refubished v Apple Online Store. To prečo tu nenájdeme iPhone 7 a iPhone 7 Plus je celkom logické, nakoľko ide stále o pomerne nové produkty a tak ich je len málo repasovaných a hlavne Apple potrebuje predať najprv čo najviac zariadení za plnú cenu aby si potom mohlo dovoliť predávať iPhony lacnejšie.

Čo sa ale dialo doteraz s repasovanými iPhonmi? Odpoveď je jednoduchá. Pokiaľ si už reklamoval niekedy iPhone určite vieš, že po uznaní výrobnej vady servis telefón neopravoval, ale rovno ti poslal nový kus. Nebol však úplne nový ale práve repasovaný. Ako takýto telefón rozoznať? Na prvý pohľad nijak. Pokiaľ si ho zakúpiš, na balení sa pravdepodobne bude nachádzať nápis “Apple Certifies Refurbished” a jeho výrobné číslo bude začínať číslicou 5. Na takomto nákupe môžeš ušetriť zhruba $100, to by sa už mohlo oplatiť, čo povieš? 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.