Záhadný iPhone, ktorý sa nedá kúpiť

Vedci môžu od júna 2020 žiadať špeciálne upravený hardvér, ktorý im uľahčí prácu vo vyhľadávaní chýb. Jedná sa o iPhone s povoleným prístupom k rootu, čo umožňuje ľahšiu analýzu jadra operačného systému, bez spoliehania sa na neoprávnené programy tretích strán, podobné jailbreaku.

Podľa portálu MacRumors boli schválení účastníci informovaní o skorom dodaní zariadení. Hoci nepoznáme presný dátum, mohlo by to byť už v nasledujúcich dňoch. Konkrétne osoby boli prísne kontrolované a kompetentní vybrali len tých najlepších a najdôveryhodnejších.

Zariadenia z programu Security Research Device Program sa nemôžu dostať na verejnosť a majú byť používané v prísnych laboratórnych podmienkach. Tak isto sa jedná o nepredajné kusy, ktoré sa po 12 mesiacoch musia vrátiť v takom stave, v akom boli odovzdané.

V súčasnosti ešte nevieme, ktorý iPhone si Apple vybralo na testovanie pre vývojárov. Môže to byť dokonca aj viacero rôznych zariadení, aby sa podarilo eliminovať všetky chyby. Pokiaľ niektorí z vedcov prezradí bližšie informácie, budeme vás informovať.

Na záver len pripomenieme, že iOS patrí medzi najbezpečnejšie operačné systémy na svete. Hoci sa z času na čas objaví možnosť, ako obísť ochranu, zvyčajne sa nikomu nepodarí dostať dnu do zariadenia, bez patričnej autentifikácie, prípadne kódu.

Prečítajte si tiež  S inštaláciou iOS 16 určite neváhajte. Je to kvôli vašej bezpečnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.