iPhone 8 bude vraj najúžasnejší iPhone všetkých čias a my tomu aj celkom začíname veriť. Už len tie technológie, o ktorých denne počúvame znejú skutočne fajn. Samotný displej má byť dokonalým. Má mať technológiu OLED, ktorú spoločnosť pri iPhone použije vôbec po prvý krát, no rovnako v ňom má byť aj 3D Touch či senzor Touch ID, ktorý bude reagovať na dotyk kdekoľvek sa dotkneš displeja. Toto je všetko proste super, ale za to musí niekto zaplatiť. Apple to bude stáť poriadne veľa!

Cena za displej

Displej na iPhone 8 bude poriadne drahý špás, a na to nemusíme poznať ani presné sumy, aby sme to zhodnotili. Pozrime sa už len na súčasný LCD panel, ktorý Apple používa pri svojom iPhone 7 či iPhone 6S a pluskových verziách. Akonáhle sa rozbije, tak je problém, nakoľko sa v ňom skrývajú okrem samotnej zobrazovacej technológie aj také veci ako 3D Touch či jemné zaoblenie po stranách (aj keď to je zatiaľ len na samotnom sklíčku). Nový iPhone 8 ale má ponúknuť oveľa viac. Nie len sklíčko bude zahnuté, ale aj samotný displej.

- Reklama -

OLED panely sú na výrobu drahšie ako klasické LCD, o to viac to bude stáť, keď bude po stranách zahnutý. Ak má v sebe skrývať ešte aj technológiu 3D Touch, Apple musí vyvinúť senzory a celé to zakomponovať priamo do zariadenia. Okrem iného ale rátame aj s tým, že v displeji nájdeme senzor otlačkov prstov Touch ID.

Nie, iPhone 8 by už nemal mať klasické tlačidlo, ale všetko by malo byť schované v hlavnom zobrazovacom výstupe. Ak si to teda zrátame a prirátame k tomu aj výdavky za vývoj, patenty a podobne, zistíme, že displej nebude žiadna sranda, čo sa ceny týka. Horšie je, že to nebude musieť zaplatiť úplne tak Apple, ale práve my.

Ako sme už písali, iPhone 8 má byť ešte drahší, ako je v súčasnosti najdrahší iPhone 7 Plus s 256GB úložiskom, ktorého cena je neskutočných 1100 eur. Dôvod bude práve displej, no okrem toho aj fakt, že Apple bude chcieť jednoducho zarobiť. Nemyslime ale len na tento fakt.

Predstav si, že sa tvoj iPhone 8 rozbije. Škoda bude obrovská. Za výmenu displeja možno zaplatíš aj polovicu z toho, čo si zaplatil za svoj smartfón. Ak sa teda niekedy dočkáme takejto “mini” revolúcie, ktorá už pri konkurencií funguje roky, budeme si musieť hromadne nakúpiť poriadne ochranné sklíčka a obaly, aby náš telefón jedným nevinným pádom razantne nestratil na hodnote. Bola by to totižto poriadna škoda!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here