iPhone je v súčasnosti najpredávanejší smartfón na svete a Apple sa chystá predstaviť taký model, ktorý bude tým najlepším, a to nielen v histórií samotného iPhonu, ale aj v histórií smartfónov ako takých. Má to byť v podstate taká revolúcia, ktorá príde po 10 rokoch od predstavenia prvého modelu. Telefón bude naozaj technologicky vyspelý a konkurenciu dobehne vo všetkých možných smeroch. Navyše nastolí smer, ktorým sa práve konkurencia bude pohybovať následujúce roky. Predsalen je to ale Apple a jednu vec si asi nikdy neodpustí. Drzé ťahanie peňazí od nás, používateľov. Telefón tu bude len ako 64GB a 256GB. Nič medzi by nemalo existovať. Prečo? 

64GB a 256GB

Každý jeden „gigabajtík“ dobrý, však? To si hovorí asi každý používateľ iPhonu. Doteraz sme boli zvyknutí na to, že telefón nás „škrtil“ v 16GB variante. Apple to krásne zmenilo a ponúklo zariadenie vo verzií 32GB ako základ. Výborný ťah. Druhú verziu potom posunulo na 128GB. Tieto drahšie iPhony sa tak viac oplatilo kúpiť a idú ako po masle.

- Reklama -

Tretí, najvyšší stupeň je potom 256GB. Možno by si si mohol myslieť, že exkluzívny iPhone bude dostupný len ako 128GB a 256GB. Veď tak to je aj v prípade „luxusnej“ verzie Jet Back, ale toto „myslenie si“ je žiaľ, omylné.

Podľa médií a analytikov sa dočkáme tvrdej rany pod pás. Keď už si niekto bude chcieť kúpiť základný iPhone 8, zaplatí zaň minimálne 1000 eur. Ani za tieto peniaze ale nedostane to, čo dnes dostane za rovnakú cenu vo verzií Plus. Dnes za 1000 eur človek kúpi drahší iPhone (model s väčším displejom) a vo väčšej pamäťovej variante. O pár mesiacov bude ale tento drahší iPhone za rovnakú sumu dostupný len vo verzií so 64GB.

Áno, čítaš správne, Apple zvýši cenu tak radikálne a neponúkne ani 128GB úložisko. Netvrdíme, že 64GB nestačí, ale ľudia si už zvykli na 128GB. Apple ale v honbe za ziskom dobre vie, ako od nás peniaze získať. Druhá verzia iPhonu bude pravdepodobne stáť 1100 alebo 1200 eur. Tá ale ponúkne už 256GB.

To znie super, ale aj tak nám tam jedna verzia chýba, a to považujeme za dosť nekorektné voči ľuďom, ktorý každý jeden rok kupujú iPhone za tisíc euro a prispievajú tak firme do kasy. Samozrejme, je to Apple máme ho radi a vždy ho budeme mať radi pre technológie. A kvôli peniazom sa predsa nestrieľa, bola to druhá značka, je to drahá značka a bude to ešte drahšia značka.

Keby ale na nás zarábala spôsobom, ktorý vyslovene nevidíme. Takýto spôsob nám bije do očí a popravde mne osobne dosť vadí a dokonca ma trošku uráža. Človek sa zamyslí, prečo toto vlastne podporuje, ale nakoniec aj tak zistí, že na trhu nie je nič lepšie. Aký máš názor ty?

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.