Jablková spoločnosť už dlhodobo používa len 1 GB operačnej pamäte RAM pri svojich iOS zariadeniach. Predsa len však musel prísť zlom, a tak v novom iPade Air 2 nájdeme hneď 2 GB RAM. Podľa ToolBox budú mať budúce generácie iPhonu a iPadu až dvojnásobne vyššiu pamäť RAM ako v súčasnosti, a teda v prípade iPhonu to bude 2 GB a v prípade iPadu 4 GB!

Väčšia operačná pamäť

O tom, že je iOS najspoľahlivejší a najstabilnejší z trojice operačných systémov, hádam niet pochýb. Zakladá si totiž na dokonalej optimalizácií a súhre hw+sw, vďaka čomu dokáže dosahovať vyššie výkonnostné hodnoty ako papierovo silnejšie Androidy. Potrebuje teda vôbec viacej pamäte RAM? Určite to nie je nevyhnutné, no Apple sa musí prispôsobiť trhu, keďže nižšia hodnota pamäte RAM môže odradiť používateľa od kúpy a iPhony sú pre malú RAMku častokrát aj terčom výsmechu. Zariadenia však fungujú špičkovo aj s 1 GB, a tak nie je navýšenie vôbec nutné. V niektorých prípadoch ako napríklad Safari, kedy by sme si vďaka väčšej pamäti RAM mohli nechať otvorených o niečo viac „tabov,“ by to však nemuselo byť na škodu. Každopádne podpísalo by sa to aj na spotrebe energie, aj keď povedzme si na rovinu, nemali by sme ju pocítiť takmer vôbec. Je teda na Apple či viac pamäte RAM ponúkne v ďalšej generácii Jablkových zariadení, lebo Safari nie je jediné miesto, kde by sa dala využiť. Pozrime sa napríklad na hry, kde by mohlo byť lepšie napríklad vykresľovanie atď… A čo vy, uvítali by ste viac pamäte RAM alebo vám súčasný 1 GB (v príapde iPadu Air 2 – 2GB) vyhovuje? 🙂

- Reklama -
iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.