Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple, určite ste si zvykli na dizajn, ktorý ponúkajú jej mobilné zariadenia už viac ako celú dekádu.

Väčšia zmena prišla naposledy v roku 2020, keď táto firma nahradila zaoblené hrany plochým riešením. Ako sa však ukazuje, v laboratóriách technici a inžinieri pracujú na úplne iných technológiách. Niekomu môžu pripomínať sci-fi, no v budúcnosti môže ísť o každodennú realitu.

Apple totiž získalo ďalší patent, vďaka ktorému by teoreticky mohlo začať vyrábať iPhone zo skla, pod ktorým by sa skrýval displej z každej strany.

Pôvodné plány, ktoré opisujú uvedenú technológiu a Apple na ne získalo ochrannú známku boli po prvýkrát objavené ešte v roku 2013. Neskôr sa vyskytli aj v roku 2020 a teraz vypátrala redakcia magazínu Patently Apple ďalší takýto patent.

Ako by to bolo s odolnosťou takéhoto zariadenia? 

Okrem smartfónu s 360 – stupňovým displejom sa v patente popisujú aj rôzne softvérové zmeny, ktoré by umožnili používanie zariadenia v praxi.

Treba si uvedomiť, že majiteľ by sa displeja dotýkal prakticky vždy, keď by chytil do ruky svoj telefón. Nachádzal by sa vpredu, vzadu a taktiež na všetkých stranách.

Prečítajte si tiež  Space Impact Watch: Perfektná a nostalgická hra na Apple Watch, ktorú vytvoril Slovák

Pochopiteľne, v tomto prípade ide zatiaľ iba o dosť šialený návrh, ktorý sa nikdy nemusí stať realitou. Možno, že vás okamžite napadlo, akú by mal takýto iPhone asi odolnosť.

Apple však myslelo aj na tento detail a preto v patentovej prihláške podrobne rozpísalo, kde všade by bolo ochranné sklo hrubšie a kde tenšie. Vďaka tomu by mohlo lepšie odolávať nárazom.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto uletenom nápade vy. Brali by ste takýto iPhone alebo vám to príde ako nezmysel? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.