Ako iste viete, Apple už nepredáva žiaden iPhone s nabíjacím adaptérom a slúchadlami EarPods. Netýka sa to len najnovších modelov. So snahou o ekológiu sa stretnete aj pri iPhone SE, XR a 11. Tie sa doposiaľ dodávali s 5W adaptérom. Ak si budete chcieť dokúpiť nový 20W adaptér, oproti minuloročnému 18W adaptéru ušetríte nemalé peniaze.

20W adaptér za rozumné peniaze

K samotnému odstráneniu príslušenstva z balenia, som vyjadril svoj kritický názor v tomto článku. Rozumiem síce snahe o ekológiu, no na druhej strane si myslím, že to v Apple mohli urobiť/komunikovať aj iným spôsobom. Každopádne, logiku to má. Aj keď si teraz všetci nakúpia adaptéry k iPhonu 12 (aby boli kompatibilné s USB-C káblom), môžu im fungovať následujúcich 5-10 rokov s ďalšími zariadeniami.

Pôvodne som sa obával ceny. Aby ste boli v obraze, klasický 5W adaptér stál 25€, zatiaľ čo výkonný 18W adaptér (štandardne dodávaný k iPhonu 11 Pro/11 Pro Max) 35€. To nie je práve málo.

Dnes som však nahliadol do cenníka aktuálnej ponuky a to čo som videl ma milo prekvapilo. Práve 20W adaptér si môžete zakúpiť za sumu 25€. Je to rovnako ako za 5W adaptér a o 10€ menej v porovnaní s 18W adaptérom. Výhodná ponuka je to aj pre tých, ktorí vlastnia starší iPhone podporujúci rýchle nabíjanie, no nedokážu využiť jeho potenciál.

- Reklama -

Na záver by som vám chcel odporučiť, aby ste sa nenechali zlákať na “lacné a výhodné” adaptéry, ktoré ponúkajú rôzni čínski výrobcovia alebo pofidérni slovenskí obchodníci.

Často sa jedná o nekvalitné výrobky, ktoré vám môžu poškodiť batériu (pri dlhodobom používaní). Niektoré z nich zakúpite aj do sumy cca 10€. Tu si však treba uvedomiť, že s nimi budete nabíjať pokojne aj 1000€ smartfón. Riskovať sa neoplatí…

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here