Ako iste viete, Apple už nepredáva žiaden iPhone s nabíjacím adaptérom a slúchadlami EarPods. Netýka sa to len najnovších modelov. So snahou o ekológiu sa stretnete aj pri iPhone SE, XR a 11. Tie sa doposiaľ dodávali s 5W adaptérom. Ak si budete chcieť dokúpiť nový 20W adaptér, oproti minuloročnému 18W adaptéru ušetríte nemalé peniaze.

20W adaptér za rozumné peniaze

K samotnému odstráneniu príslušenstva z balenia, som vyjadril svoj kritický názor v tomto článku. Rozumiem síce snahe o ekológiu, no na druhej strane si myslím, že to v Apple mohli urobiť/komunikovať aj iným spôsobom. Každopádne, logiku to má. Aj keď si teraz všetci nakúpia adaptéry k iPhonu 12 (aby boli kompatibilné s USB-C káblom), môžu im fungovať následujúcich 5-10 rokov s ďalšími zariadeniami.

Pôvodne som sa obával ceny. Aby ste boli v obraze, klasický 5W adaptér stál 25€, zatiaľ čo výkonný 18W adaptér (štandardne dodávaný k iPhonu 11 Pro/11 Pro Max) 35€. To nie je práve málo.

Dnes som však nahliadol do cenníka aktuálnej ponuky a to čo som videl ma milo prekvapilo. Práve 20W adaptér si môžete zakúpiť za sumu 25€. Je to rovnako ako za 5W adaptér a o 10€ menej v porovnaní s 18W adaptérom. Výhodná ponuka je to aj pre tých, ktorí vlastnia starší iPhone podporujúci rýchle nabíjanie, no nedokážu využiť jeho potenciál.

Na záver by som vám chcel odporučiť, aby ste sa nenechali zlákať na „lacné a výhodné“ adaptéry, ktoré ponúkajú rôzni čínski výrobcovia alebo pofidérni slovenskí obchodníci.

Často sa jedná o nekvalitné výrobky, ktoré vám môžu poškodiť batériu (pri dlhodobom používaní). Niektoré z nich zakúpite aj do sumy cca 10€. Tu si však treba uvedomiť, že s nimi budete nabíjať pokojne aj 1000€ smartfón. Riskovať sa neoplatí…

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

Prečítajte si tiež  Odhalili sme najväčšie mýty o oprave telefónov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.