Jedna z najväčších technologických spoločností na svete už pripravuje produkciu budúcej vlajkovej lode, iPhonu 12 a 12 Pro. Toto zariadenie príde koncom roka a firma očakáva menší odbyt, ako tomu bolo v 2019. Napriek tomu však teraz zvyšuje výrobu. Za následujúcich 12 mesiacov by sa malo vyprodukovať o 4% viac zariadení, ako tomu bolo doteraz. Môžu za to obavy z nedostatku komponentov.

Apple zvýši výrobu iPhonu

Pre niekoho možno nepochopiteľné, no pre spoločnosť Apple evidentne úplne logický krok. Zdroje Nikkei Asian Review (z dodávateľského reťazca) dnes informovali o tom, že spoločnosť Apple bude chcieť v čo najväčšej miere naskladniť iPhone 12/12 Pro, s podporou technológie 5G. Dôvodom sú v tomto prípade obavy z nedostatku komponentov, čo súvisí s pandémiou koronavírusu, ktorú máme aktuálne vo svete.

Cupertinský gigant mal oznámiť svojim dodávateľom, že v následujúcich 12 mesiacoch plánuje na svoje sklady prijať viac ako 213 miliónov iPhonov. Len tak pre predstavu, je to o 4% viac, ako za posledných 12 mesiacov. No a hoci je veľký predpoklad, že ľudia budú nakupovať iPhone menej ako dnes, firma ho chce mať do rezervy.

Niektoré komponenty môžu po čase na trhu chýbať a to by znamenalo nedostupnosť. Apple niečo takéto nechce pripustiť. Nové iPhony budú predstavovať približne 50% predaja, zatiaľ čo ďalších 50% majú predstavovať zariadenia staršej generácie (napríklad iPhone SE 2. generácie). Uvidíme ako to dopadne v praxi.

iPhone 12 Pro dizajn - exkluzívne od redakcie svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Glasses prídu čoskoro. Potvrdil to ďalší zdroj. Vo vývoji dosiahli dôležitý miľník
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.