Jedna z najvplyvnejších spoločností v technologickom svete momentálne zažíva mierny pokles akcií. Dôvodom je vraj fakt, že o iPhone 8 a iPhone 8 Plus je príliš malý záujem a ľudia ho nenakupujú. Akcionári teda logicky opatrným spôsobom predávajú. Dáva to ale celé celkom zmysel! 

Čo dokáže ovplyvniť akcie Applu?

Niektoré správy, ktoré sa objavujú (poväčšine tie analytické) dokážu poriadne zamiešať karty na akciovom trhu a to vôbec nemusia byť ani pravdivé. Nevieme, čo si máme myslieť o tejto jednej ale vieme, že nie je pre Apple akokoľvek prívetivá. Dodávateľský reťazec komponentov pre iPhony totižto informoval o tom, že o nové iPhony rapídne klesá záujem. Apple na základe tohto znížilo objednávky iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus na mesiac november a december až o 50% oproti predošlému plánu. Šokom je, že ide práve o obdobie Vianoc, kedy býva zvyčajne o tieto produkty najväčší záujem. Pokiaľ takáto informácia vyjde najavo, je celkom logické, že sa akcie začnú predávať a ich hodnota automaticky klesať.

- Reklama -

V tomto prípade ale Apple nezažilo žiaden výrazný ani nebezpečný skok. Jedná sa zhruba o 2,4% avšak stále majú potenciál klesať. Uvidíme, kde sa to celé zastaví. Dôvodov môže byť viacej. Jeden z tých najhlavnejších je ten, že ľudia proste už nové iPhony nakúpili (pretože boli ľahko dostupné) a momentálne čakajú na iPhone X, ktorý sa objaví v predobjednávkach 27. októbra a v oficiálnom predaji 3.novembra. Do konca roka by sa potom malo podariť predať viac okolo 35 miliónov kusov (všetko bude závisieť od výroby). Druhý dôvod môže byť potom ten, že iPhone 8 proste nepresvedčil.

Podľa najnovších správ si ľudia v USA radšej kupujú iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktorý má po predstavení iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus omnoho prívetivejšiu cenovku, pretože im novinky neposkytli dostatok inovácie a takto sa im to skrátka viacej oplatí. Koniec koncov ale ani na tom Apple nezarobí úplne málo a to je záruka toho, že akcie nebudú klesať nijakým rapídnym spôsobom. Apple stále predáva, len niečo iné, ako sme možno rátali. Uvidíme, ako to bude vyzerať po predstavení iPhonu X. Možno, že záujem o iPhone 8 a iPhone 8 Plus bude ešte omnoho menší, ako je dnes. To je však už v rukách niekoho iného.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here