Až 10% iPhonov 12 sa po novom bude vyrábať v Indii

Podľa najnovšej správy od MoneyControl sa Apple zameriava na nový trh, kde bude vyrábať svoje smartfóny a ďalšie zariadenia. Technologický gigant presúva aktivity po Taiwane a Vietname aj do Indie, kde chce zvýšiť počty vyprodukovaných iPhonov 12.

Informácie naznačujú, že sa sem, z Číny presunie až 10% produkcie týchto zariadení, pričom hlavným výrobcom bude spoločnosť Foxconn. Aby toho nebolo málo, neskôr v tomto roku by sa ku nej mohol pripojiť aj Pegatron, čím sa celé množstvo znásobí.

Indický závod spoločnosti Foxconn dnes vyrába iPhone 11 a iPhone XR, o ktoré je v krajine veľký záujem. Vzhľadom ale na výhodne vládne stimuly tu čoskoro pribudne aj iPhone 12 a pripravujú sa tiež niektoré dostupnejšie modely iPadov.

Ak sa pýtate, prečo sa toto vlastne deje, odpoveď je jednoduchá. Technologický gigant sa snaží zbaviť 100% závislosti na Číne, nakoľko mu táto krajina v posledných rokoch priniesla množstvo problémov (či už po stránke politiky, pandémie alebo spoľahlivosti výroby).

V blízkej budúcnosti chce firma presunúť približne 15-30% produkcie do iných krajín, čo sa jej od roku 2019 aktívnych jednaní pomaly ale isto darí.

Samozrejme, že všetko sa deje za prísnych podmienok a auditov, takže tieto zmeny nebudú mať žiaden vplyv na finálnu kvalitu zariadení. Každý partner musí dodržiavať veľmi prísne štandardy, aby s ním Apple uzavrelo spoluprácu.

Prečítajte si tiež  Bose QuietComfort Earbuds II konkurujú AirPods Pro 2. Teraz na nich po zľave slušne ušetríte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here