Osobný poradca Baracka Obamu, David Axelrod, vydá v dohľadnej dobe svoju úplne novú knihu, ktorá opisuje jeho vyše 40 ročné skúsenosti vo vrcholnej politike a tak by nemal podobný titul chýbať v knižnici nikomu, kto sa o ňu minimálne zaujíma. Kniha by však mala popisovať aj momenty týkajúce sa Apple a Baracka Obamu! 

Obama a Jobs

Steve Jobs a Barack Obama sa stretli v roku 2007, kedy mal byť už Obama čoskoro budúcim prezidentom Spojených Štátov Amerických. Práve počas tohto stretnutia mal Obama možnosť vidieť prvý iPhone, ktorý mu ukázal samotný Steve Jobs. Aká bola jeho reakcia na toto zariadenie v dobe, kedy sme o podobných smartfónoch ani nesnívali?

- Reklama -

„Ak by to bolo legálne, kúpil by som si hneď tonu akcií Apple. Táto vec bude naozaj veľká!“ Povedal vtedy ešte len kandidát na prezidenta. V tej dobe boli akcie Jablkovej spoločnosti veľmi nízke a pri dnešnom pomere by tvorila hodnota jednej z nich asi len 12$ či 14$. Pokiaľ zvážime fakt, že nie každý mal možnosť vidieť iPhone ešte pred tým, ako vlastne vyšiel a hlavne Steve Jobs sa už niekoľkokrát predtý, popálil (Microsoft), tak Obama bol naozaj šťastným človekom a navyše sa mu revolúcia zapáčila.

Povedzme si na rovinu, nie je ľahké predpovedať úspech úplne nového zariadenia v dlhodobom časovom horizonte a navyše nie, pokiaľ je toto zariadenie na trhu ako jediné svojho druhu (Áno, v roku 2007 boli smartfóny ale s iPhonom sa nemohli ani zďaleka porovnávať!)

iPhone 2G - svetapple.sk
iPhone 2G – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.