Čoraz viac sa stretávame s tým že nás ovplyvňujú naše smartfóny viac, ako by naozaj mali. Toto tvrdenie mnohí odsudzujú, no žiaľ je viac než pravdivé a aj podľa posledných výskumov, ktoré boli vykonané na študentoch University of Missouri sa bez iPhonov dokonca nevieme dostatočne sústrediť!

Horšie sústredenie

Podľa posledných výskumov, ktoré sa uskutočnili na University of Missouri má na nás negatívny vplyv to, keď pri svojom boku nemáme položený iPhone. Tieto tvrdenia vychádzajú z výskumu, ktorý bol vykonaný na študentoch univerzity. Všetkým zúčastneným bola najprv predložená hádanka, ktorú mali vyriešiť za prítomnosti svojho Apple zariadenia. Neskôr boli od nich zariadenia odobraté s tým, že dostali novú hádanku, ktorú mnohí nezvládli, keďže sa na ňu nedokázali dostatočne sústrediť. Niektorí študenti dokonca tvrdili, že pociťovali stav úzkosti a neprítomnosť iPhonu sa naozaj prejavila negatívne. Tento fakt môžme len a len potvrdiť, keďže aj my v redakcií študujeme a v dnešnej dobe internetu a Googlu je písanie testov doslova utrpenie pokiaľ nemôžme informácie vyhľadať na svojom zariadení. Či je to dobré alebo naopak zlé, tak to už nechám na vašom uvážení. Každopádne je jasné minimálne to, že naše iPhony nás reálne ovplyvňujú a menia naše životy!

- Reklama -
iPhone 5C - svetapple.sk
iPhone 5C – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.