iPhone 12 Pro Max s čipom A14 Bionic

V srdci najväčšieho iPhonu 12 Pro Max so 6,7″ displejom pracuje najnovší čip A14 Bionic, vyrobený 5 nm procesom. V praxi je spriahnutý so 6 GB operačnou pamäťou RAM. Jej kapacita nie je horibilná, no v spolupráci s iOS si poradí s každou náročnou úlohou.

Ak sa pozrieme na jedno-jadrový Geekbench test, A14 Bionic dosiahol skóre 1597 bodov a vo viacjadrovom teste 4065 bodov. Dôležitý je tiež Metal test s výsledkom 9409 bodov.

Samsung Galaxy S21 Ultra s čipom Exynos 2100

Možno, že ste nevedeli, no Samsung montuje do svojho Galaxy S21 Ultra hneď niekoľko procesorov vyrábaných 5 nm procesom. Pre náš trh je vyčlenený Exynos 2100 a v USA, Južnej Kórei a Číne nájdete modely so známejším Snapdragonom 888. Druhá menovaná verzia vo väčšine prípadov poráža tu prvú, čo je celkom paradoxné. Exynos 2100 však dosahuje lepšie výsledky v oblasti výdrže batérie a ponúka 12 GB RAM (512 GB model až 16 GB RAM).

Ak sa pozrieme na jedno-jadrový Geekbench test, Exynos 2100 dosiahol skóre 993 bodov a vo viacjadrovom teste 3316 bodov. Dôležitý je tiež Metal test s výsledkom 7372 bodov.

iPhone 12 Pro Max vs Samsung Galaxy S21 Ultra

Samotný test je naoko jednoduchý, no bezproblémovo preukazuje silné a slabé stránky konkrétnych procesorov. To v čom je Samsung skutočne dobrý je načítavanie aplikácií. Nejde len o rýchlejšiu animáciu, ktorá tu bola použitá, ale aj lepšiu prácu s čerstvými dátami. Obsah sa vám skrátka zobrazí vo väčšine prípadov skôr než na konkurentovi z Cupertina.

Po prvých minútach máte dokonca pocit, že iPhone 12 Pro Max v tejto skúške pohorí. To sa však rýchlo otočí, keď dôjde na iné úlohy. V porovnaní rýchlosti načítania internetových stránok vyhráva Apple, a to isté platí aj o bleskovom exporte videa, s ktorým si Samsung Galaxy S21 Ultra akosi nevedel poradiť.

Prekvapením je tiež o niečo lepšie fungujúci multitasking. Hoci Samsung využíva násobnú operačnú pamäť RAM, iPhone s ňou evidentne narába o niečo lepšie. Ak by sme mali vybrať jedného víťaza testu, pravdepodobne by to bolo veľmi náročné. Oba telefón sú mimoriadne výkonné a oba vyhrávajú v niečom inom.

Náš verdikt teda je, že či už si kúpite iPhone 12 Pro Max alebo Samsung Galaxy S21 Ultra, v oboch prípadoch urobíte dobre a svižnosť neoľutujete. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Samsung sa vysmieva novinkám od Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -