Mnohí ľudia hovoria, že firma Apple je technologicky pozadu. Jednak napríklad neprináša vodeodolnosť, čo sa však v následujúcej dobe určite zmení a tiež neprináša bezdrôtové nabíjanie, ktoré má väčšina konkurentov. To dokonca ani mnohí majitelia iPhonu nechcú, no je to veľmi dobrý argument, ako môžu majitelia Androidu na Apple zaútočiť. Pravda je ale taká, že to bude dosť dobrý argument len veľmi dočasne.

Bezdrôtové nabíjanie pre iPhone možno skôr ako sme si mysleli!

Ako sa totižto podarilo zistiť vďaka testu iPadu, cez nový Smart Connector, ktorý by mal slúžiť primárne na pripojenie klávesnice sa dá zariadenie od Applu normálne nabíjať. Znamená to teda, že by mohlo Apple použiť napríklad nabíjaciu podložku, na ktorú by si svoj iPhone položil zadnou stranou a viac by si sa nestaral.

- Reklama -

Nemusel by si mať žiadne káble ani nič, len jednoduché, bezdrôtové nabíjanie. To by naozaj dávalo zmysel a čo dáva ešte väčší zmysel je to, že na záberoch z uniknutých snímkov iPhonu 7 sme tieto konektory na novinkách naozaj videli.

Bolo síce zvláštne, na čo by si človek dával na iPhone klávesnicu, veď používanie by nebolo vôbec pohodlné, ale tak, povedali sme si – prečo nie? Dnes vieme, že možno nejde o klávesnicu, ale práve o nabíjanie. Lightning kábel by tu mal pri tom ostať.

Cezeň by sme mohli nabíjať zariadenie či počúvať hudbu. Aby bolo ale možné robiť obe tieto vec naraz, telefón by sme mohli mať položený na indukčnej podložke a hudbu by sme mohli zároveň počúvať cez Lighting.

Ďalšie využitie by mohlo byť napríklad v nabíjacích krytoch. Človek by nemusel premýšľať nad komplikovaným riešením na spodnej strane krytu. Telefóny sa kvôli nutnému pripojeniu Lightning konektora pri nabíjacích krytoch ešte zväčšujú a to vôbec nemusí byť pohodlné. Už iPhone 6S Plus je trošku priveľký a s takýmto krytom je to skrátka nekomfortné. Čo si myslíš ty, predstaví nám Apple bezdrôtové nabíjanie? My si myslíme, že je to pravdepodobné a v zásade nie sme proti, aj keď si myslíme, že to nie je nutnosť!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here