Na internete sa dnes objavila pomerne zaujímavá špekulácia, ktorá hovorí o tom, že spoločnosť Apple by mohla už na budúci rok (v iPhone 7) predstaviť bezdrôtové nabíjanie od spoločnosti Qualcomm. Doteraz iPhony bezdrôtovo nabíjať nebolo možné, pretože ich zadné šasi pozostávalo z kovu, po novom je však všetko ináč a v Qualcomme vytvorili takú technológiu, ktorá dokáže nabiť aj hliníkový iPhone 6. Práve to by Apple mohlo využiť na budúci rok a svetu po prvýkrát predstaviť nabíjačku, ktorá bude schopná nabiť iPhone bez zbytočných káblov!

Bezdrôtové nabíjanie

Applu sa dnešným dňom tak trochu otvorili dvere do sveta bezdrôtových nabíjačiek.

Na jednej strane je síce pravda, že sme mohli počuť ohlasy pochádzajúce priamo z Applu, že súčasná technológia bezdrôtového nabíjania jednoducho nie je dosť dobrá, no pokiaľ už Apple vie o novej technológii (o ktorej pravdepodobne vedel ešte oveľa skôr ako my), ktorú vyvinula spoločnosť Qualcomm, určite hlavní činovníci spoločnosti minimálne zauvažovali nad tým či by nemohla byť použitá v budúcej generácií iPhonu. Má totiž svoje jasné výhody a telefón nabije aj cez kovové telo.

Medzi hlavné výhody novej technológie patrí napríklad vlastnosť nabíjania na diaľku. Samozrejme, že telefóny či tablety nebude možné nabíjať na metrovú vzdialenosť ale pokiaľ budeš chcieť elegantne zakryť nabíjanie, dajme tomu pod dosku stola, nič sa nedeje, pár centimetrov nabíjačka zvládne.

A to je vlastne aj jej najväčšia výhoda. Applu sa páči minimalizmus a toto zaručene minimalistické riešenie je. Nabíjačku skrátka schováš pod stôl a keď naň položíš svoj iPhone (z vrchnej strany) začne sa nabíjať. Celé sa nám to akosi hodí k spoločnosti Apple. Preto dúfajme, že v Cupertine už pracujú na tom, aby bola podobná technológia súčasťou iPhonu 7!

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhone 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.