Pripravovaná aktualizácia systému iOS 10.2, ktorá by mala byť verejne prístupná ešte tento rok sa síce od iOS 10 zatiaľ veľmi nelíši, no prináša vylepšenia, ktoré síce vidno nie je, zato sa postarajú o tvoju bezpečnosť.

Bezpečnosť zálohy v iOS 10.2 je až tisícnásobne vyššia než v iOS 10.1

V poslednej dobe každá veľká technologická spoločnosť stavia svoje postavenie na trhu aj ochranou údajov používateľov. Výnimku netvorí ani Apple a posledné informácie, ktoré priniesol magazín iMazing popisujú obrovské zabezpečenie zálohy cez iTunes.

- Reklama -

Experti zo spomínaného magazínu prišli na to, že šifrovaná záloha tvojho iPadu či iPhonu je na iOS 10.2 až tisícnásobne bezpečnejšia, než predošlá vo verzii iOS 10.1. To teda znamená, že pokiaľ si svoju zálohu zašifruješ dostatočne silným heslom, prípadným hackerom bude trvať veľmi dlho, aby sa k zálohe dostali. Konkrétne, Apple použilo také procesy a šifrovanie, že zistenie hesla by trvalo až 1 000 rokov. Samozrejme, neplatí to pri ľahkých heslách, kde by tento proces trval len pár hodín. Pre porovnanie, v iOS 10 by hackerom stačili tri hodiny na odomknutie zálohy. Zo strany Apple ide o skutočne krok dopredu, keďže zálohy obsahujú veľa rôznych informácií o používateľovi. Nateraz sa však nespomína to, či toto vylepšené zabezpečenie platí pre zálohu cez iCloud.

iOS 10.2

Prvá verejná beta iOS 10.2, ktorá vyšla len minulý týždeň so sebou priniesla aj pár vylepšení v systéme, medzi ktoré patria napr. nové emoji, vylepšené prechody a animácie, nový efekt odoslania v iMessage či zachovanie nastavení fotoaparátu. Mnohých potešila funkcia vypnutia Voice Control, ktorá sa doteraz nedala vypnúť po dlhom stlačení tlačidla Domov.

http://images.apple.com/itunes/podcasts/images/podcast_hero_hardware_large.jpg

Zdroj: cultofmac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -