Keď prišiel na trh prvý iPhone SE ešte v roku 2015, stal sa z neho obrovský hit. Zariadenie dostalo roky zaužívaný dizajn obohatený o výkonný procesor, kvalitný fotoaparát a tiež fantastickú cenovku. Neskôr v roku 2020 prišiel na trh druhý iPhone SE a po dvoch rokoch bol aktualizovaný na tretiu generáciu. Aj preto sa začína šepkať o ďalšom nástupcovi.

iPhone SE 4. generácie by mal disponovať podľa doterajších zistení hranatým telom podobne, ako iPhone 14. Od tohto modelu by si mal požičať aj displej, nakoľko bude disponovať uhlopriečkou 6,1″. Zatiaľ však nie je známe, či tu Apple použije klasický výrez pre Face ID, alebo Dynamic Island. To ukáže až čas.

Očakáva sa však, že upgradom prejde aj zadný fotoaparát, ktorý by mal byť síce stále iba jeden, no po novom by mohol dostať moderné 48 Mpx rozlíšenie, optickú stabilizáciu senzora, podporu nočného režimu a ďalšie benefity, ktoré dnes súčasnému iPhonu SE 3 z roku 2022 chýbajú.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Okrem iného tiež nemôžeme zabudnúť na USB-C konektor, ktorý bude v čase uvedenia na trh tohto zariadenia v Apple svete štandardom. Rám bude pravdepodobne naďalej hlinkový a v zadnej časti by sme sa mohli dočkať matného skla.

Moderný procesor a dátum predstavenia iPhonu SE 4

Vďaka tomu, že tento model môže narásť na rozmeroch, existuje tu určitá pravdepodobnosť, že bude disponovať aj väčším akumulátorom.

Ku lepšej výdrž batérie bude potom prispievať aj moderný úsporný procesor, ktorý nahradí aktuálny čip A15 Bionic. Jeho označenie môže byť A16 Bionic, ale pokojne aj A18. Nechajme sa prekvapiť.

Tu sa dostávame aj ku dátumu uvedenia zariadenia na trh. Zatiaľ nie je jasné, kedy Apple predstaví iPhone SE 4, no vo videu s konceptom, ktorý si môžete pozrieť nižšie svieti 2024. Pravda je, ale taká, že technologický gigant z Cupertina sa s týmto modelom nikam neponáhľa, lebo ešte stále predáva aj iPhone 13, aj iPhone 14.

Očakáva sa preto, že predstavenie príde najskôr v prvej polovici roka 2025. Nechajme sa prekvapiť. Ak si chcete pozrieť, ako môže iPhone SE 4 vyzerať, šikovní dizajnéri z YouTube kanála 4RMD si pripravili vydarený koncept. Tak čo hovoríte na dizajn?

Prečítajte si tiež  Obľúbený iPhone 11 dnes kúpite lacnejšie ako model SE. Stále má čo ponúknuť

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -