Apple spustil predaj iPhonu 5S v Indii v novembri 2013. Dva roky po tom, ceny rapídne klesli v prepočte na 300€ za 16 GB verziu tohto modelu. Má iPhone 5S stále čo ponúknuť?

Touch ID, A7, M7, slo-mo…

Samozrejme, nie je to najnovší a najlepší model z dielne Apple. Od jeho uvedenia sú novšie už 4 modely, ktoré ponúkajú lepší výkon či nové funkcie. Ak si zástanca smartfónov, ktoré nevyzerajú ako lopár a dajú sa pohodlne používať s jednou rukou, 5S je pre teba správny výber.

- Reklama -

Má 4″ Retina displej, ktorý je jednoduchý na ovládanie a ľahko dosiahneš na horný okraj. Taktiež disponuje s Touch ID, 64-bitovým čipom A7 a koprocesorom M7. Väčšina najnovších hier v App Store vyžaduje minimálne iPhone 5S, keďže má 64-bitový procesor, ktorý je použitý v ďalších novších modeloch. Naproti tomu, blízky model 5 má len 32-bitový procesor A6. V porovnaní hrúbky 5S a 6S vyhráva mladší brat, avšak len o veľmi malý rozdiel.

Stále má potenciál

Dva roky starý smartfón sa nemá za čo hanbiť a ponúka výborný výkon. Fotoaparát v 5S má 8 megapixelov, duálny blesk či slo-mo videá. Ak nepotrebuješ vlastniť smartfón s najnovšími technológiami, napr. 3D Touch a si zástancom dizajnu, ktorý 5S má, nemáš nad čím rozmýšľať a rozhodne ti má čo ponúknuť.

iPhone 5S - svetapple.sk

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here