V poslednom období nás čím ďalej tým viac zaplavujú fotografie a videá rôznych iPhonov 7, ktoré vraj unikli na internet. Takéto úniky vyzrejú zaujímavo a dokonca aj hodnoverne. Pravda je však taká, že v drvivej väčšine už ide iba o makety, ktoré vyrába neznáma čínska spoločnosť, no a samozrejme na nich aj dobre zarába. Dnes sa ale na internete objavil omnoho zaujímavejší únik, ktorý vyzerá ako prototyp iPhonu 7, pozrime sa na to!

Čínske makety

V prvom rade by som chcel upozorniť na to, že to čo v posledných mesiacoch vidíme na fotkách či videách, nie sú žiadne oficiálne úniky. Naozaj nikto neukradol žiadne šasi z továrne Foxconn a ani z iného dodávateľského reťazca. To, čo vidíme v posledných dňoch na všetkých tých únikoch je práca šikovných čínskych ručičiek. Niekto sa očividne snaží zarobiť na vlne iPhonu 7 a všetkých tých dohadov. A celkom sa mu to darí, pretože fotiek je stále viac a viac.

- Reklama -

Pravda je ale taká, že tým tak trošku všetkých zavádza, hoci je už takmer jasné, ako bude telefón vyzerať. Predsalen tu boli dávnejšie dôležitejšie úniky. Vidieť exkluzívny únik, ktorý nám niečo povie a vidieť maketu, ktorá nám nehovorí vôbec nič je celkom rozdiel. Nie sú to pre nás dôležité informácie. Vytlačiť niečo na 3D tlačiarni si vieme predsa každý sám (minimálne si to vieme zariadiť). Hľadať v kope tých „falošných“ únikov nejaký skutočný je preto čoraz obtiažnejšie, ale ako sa tak zdá, niečo sa predsa len podarilo nájsť!

iPhone 7 - svetapple.sk

Únik

Nový únik nám ukazuje telefón, ktorý sme už veľakrát videli. Je to skrátka iPhone 7 bez 3,5 mm audio jack konektora, ktorý prináša veľmi podobný dizajn ako súčasné modely. Rovnako tak ponúka namiesto jacku otvory pre reproduktory, čo predpovedá kvalitnejší zvuk. Potom tu môžeme samozrejme vidieť iné tvarovanie plastových pásikov na zadnej strane a vyčnievajúcu šošovku objektívu.

No dobre, ale o tomto všetkom sme už predsa všetci čítali a koniec koncov, zo zadu ten telefón vyzerá rovnako ako na únikoch, ktoré boli „falošné“. V čom je teda tento únik taký zaujímavý? Hneď ti to prezradíme. Nejde len o únik bezduchého šasi, ale funkčného zariadenia. To čo vidíme na fotkách je s vysokou pravdepodobnosťou reálny iPhone 7! V prvom rade na ňom nájdeme štítky. Tie sú síce rozmazané, ale sú tam a nápis iPhone konečne nevyzerá, ako by ho nejaký Číňan dokresľoval v kancelárií fixkou.

Začína to teda dobre a pokračuje ešte lepšie. Akonáhle sa totižto pozrieš na telefón spredu zistíš, že je funkčný. Áno, môžeš ho ovládať (minimálne tak to pôsobí na fotkách) a zrejme to nie je fejk. Že v ňom nie je nahraté iOS? To vôbec nevadí! Apple pri testovaní iPhonov používa špeciálny operačný systém, ktorý je zjavne jednoduchší a vyzerá veľmi podobne ako na fotkách. Minimálne tak vyzeral na dávnejšom testovacom zariadení iPhonu 6, ktoré sa nejakou náhodou dostalo na Ebay. Celé to teda pôsobí dôveryhodne a ak niečomu veriť, tak práve tomuto úniku. Dúfajme, že sa objaví ešte niečo zaujímavé, čo nám potvrdí tieto informácie. Vy, milí čitatelia, ostaňte naladení, odhalenie novinky sa stále viac a viac blíži!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.