Ako sa tak ukazuje, po horších predajoch iPhonov v roku 2015 a začiatkom roka 2016, príde koncom tohto roka veľké oživenie. Spoločnosť Apple totižto má predať neuveriteľné množstvo zariadení, ktoré bude vraj rekordné. Presne preto spustilo výrobu už o niekoľko mesiacov skôr. Dopyt bude vraj obrovský a Apple sa musí snažiť, aby mu dokázalo v čo najkratšej dobe vyhovieť aj ponukou!

iPhone 7 bude mať rekordné predaje, kúpiš si ho aj ty?

To, že sme na našich iPhonoch závislí je jedna vec, no ako všetci dobre vieme, dokážeme ich vlastniť aj viac ako 3 roky, pretože iPhone je zariadenie, ktoré starne omnoho pomalšie ako napríklad produkty konkurenčných spoločností. Stačí sa pozrieť na ulicu, koľko ľudí vlastní iPhone 5, ktorý bol predstavený v roku 2012. Podľa analytických spoločností sa Apple pripravuje na veľký nápor čo sa iPhonu 7 týka, dôvod je takýto.

- Reklama -

Na iPhone 7 vraj už dnes čaká približne 25% užívateľskej základne týchto smartfónov. Na prvý pohľad možno malé percentuálne číslo, no na pohľad druhý predstavuje toto číslo 120 000 000 kusov! Áno, čítaš správne okolo 120 000 000 ľudí už dnes čaká na nový iPhone a určite nie je vylúčené ani to, že sa k nim pridajú ďalší a ďalší.

Podľa výskumu analytickej spoločnosti totižto každý rok mení svoje jablkové iPhony asi 17% užívateľov. Najviac je tu potom logicky tých, ktorý berú telefóny na kontrakt u operátora a menia ich po 2 rokoch. Ich číslica je až 58%. Zaujímavé je ale to, že najmenej nie je ani tých, ktorí svoj iPhone menia až každé 3 roky. Táto používateľská základňa predstavuje až 22%. Tých čo majú svoj iPhone dlhšie ako 3 roky je potom mizivé množstvo. Predstavujú asi 2% všetkých užívateľov.

Applu sa teda veľmi pekne podarí predať nový iPhone 7, ktorý navyše bude môcť lákať nielen na fantastický výkon či foťák ale tiež na základné úložisko 32 GB, ktoré by konečne mohlo nahradiť tú zastaralú 16 GB verziu. Dúfajme však, že sa Apple nerozhodne navýšiť aj celkovú cenu produktu. Veď uvidíme, chystáš si zakúpiť nový iPhone aj ty? 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.