Vo svete sa dejú naozaj zaujímavé veci a častokrát z toho vzniknú aj kuriózne kriminálne prípady. Nie raz sme už počuli o triviálnych zatknutiach kvôli používaniu iPhonu. To posledné sa taktiež stalo kvôli tomuto mobilnému telefónu. Vo veľkej Británii totiž zatkli 45 ročného Robina Leeho za to, že si chcel nabiť svoj iPhone vo vlaku, to ale podľa zákona robiť nemal.

Len pre upratovačky

Vo svete platia naozaj zvláštne pravidlá a zákony avšak aj napriek ich zvláštnosti ich treba dodržiavať. Svoje o tom vie aj angličan Robin Lee, ktorý si chcel vo vlaku nabiť svoj vybitý iPhone. Počas nabíjania za nim prišla polícia, ktorá ho upozornila na to, že nabíjanie vo vlaku nie je dovolené a zástrčky sú určené výhradne pre upratovaciu čatu. Podľa polície tomu Lee nevenoval príliš veľkú pozornosť a veselo nabíjal ďalej. To sa však samozrejme mužom zákona nepáčilo a preto privolali posili, ktoré následne Leeho zobrali na policajnú stanicu.

Na tej sa podľa informácií páchateľ priestupku už trocha upokojil a polícia to riešila len varovaním. Na jednej strane je pochopiteľné, že kvôli zákazu a následnému upozorneniu nemal Lee svoj iPhone nabíjať, avšak presa to robil. V tomto prípade teda nezlyhali muži zákona ale práve 45 ročný páchateľ, ktorý jednoducho urobil niečo, čo nemal.

Prečítajte si tiež  Apple predal zákazníkovi falošný iPhone: Ten ho objednal priamo na oficiálnom webe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.