Nové iPhony boli predstavené už v septembri minulého roka a priniesli pomerne veľké množstvo zaujímavých možností a funkcií, ktoré predošlej generácií chýbali, hoci konštrukčne zostáva stále postavený na dizajne a riešeniach pôvodného modelu 6 a 6S. Či sa ti to zdá alebo nezdá, dnes má už telefón slušného pol roka a ak ho chceš, neskôr už ho nekupuj. My ti prezradíme prečo.

Oľutoval by si

Možno si to uvedomuješ, možno si skalný Apple fanúšik a podobný článok ti príde zbytočný, ale možno aj nie. Skrátka, ak máš záujem na nový iPhone 7, prípadne jeho väčšiu verziu 7 Plus, určite nakupuj teraz. Hlavný dôvod je ten, že od predstavenia ubehlo už skoro pol roka a každým dňom sa ti jeho kúpa oplatí menej.

- Reklama -

Ak by si si ho kúpil napríklad o tri mesiace, telefón by si kupoval už ako relatívne zastaralé zaraidenie, ktoré bude mať o ďalšie 3 mesiace na svete svojho špičkového nástupcu. Ponúkne zaoblený OLED displej, bezdrôtové nabíjanie či iné funkcie, o ktorých môže aj súčasný iPhone 7 a 7 Plus len snívať.

Háčik je aj v tom, že cena nových smartfónov bude k blížiacemu septembrovému predstaveniu stále klesať. Ak teda kúpiš iPhone dajme tomu dnes a zajtra sa rozhdoneš pre iné zariadenie predaj bude bezstarostný a neprídeš o toľko peňazí, ako keby si to urobil neskôr.

Človek si skrátka musí uvedomiť, že Apple ponúka nový iPhone každý jeden rok, a takmer vždy je to počas posledných rokov v septembri. Ľudia sa musia tým pádom aj naučiť zariadenia nakupovať v ten pravý čas. Obvykle sú predaje najsilnejšie práve tesne po predstavení, čo je samozrejme logické, no a potom počas vianočného obdobia.

Teraz je ale obdobie, kedy sa zas až tak veľmi nepredáva a je dosť možné, že vďaka tomu natrafíš aj na nejakú tú slušnejšiu zľavičku, ktorá ti ušetrí pár euro z tvojej peňaženky. Tak či onak, odporúčame s nákupom poponáhľať, lebo neskôr sa ti to už neoplatí! 🙂

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here