Najznámejší a najpresnejší Apple analytik na svete (Ming-Chi Kuo) prináša záverečnú správu tesne pred eventom. Podľa jeho zdrojov dnes iPhone 12 neuvidíme. Potvrdil tak informácie od Bloombergu. Tešiť sa však môžeme na nové Apple Watch a iPady.

Aká bude dnešná prezentácia produktov?

Celá udalosť bude prebiehať online formou a pozerať ju môžete o 19:00 hodine nášho času. Ak očakávate nový smartfón, pravdepodobne vás opäť sklameme. Jeho príchod vyvracia ďalší spoľahlivý zdroj, Ming-Chi Kuo. Tento analytik sa už dlhé roky prezentuje fantastickými výsledkami. Dôvera je teda vysoká.

Akcionárom vo svojej poslednej správe odkázal, že sa majú pripraviť na Apple Watch Series 6 a iPad Air 4. generácie (+ ďalšie „menej dôležité“ produkty).

Inteligentné hodinky dostanú schopnosť sledovať hladinu kyslíka v krvi. Pôjde o významné doplnenie zdravotných funkcií. Žiadnej dizajnovej zmeny sa ale nedočkáme. Tá príde až v roku 2021.

Toto už neplatí o iPade Air. Jeho štvrtá generácia bude vyhádzať z tvarov iPadu Pro 3. generácie (2018). Naše vizualizácie si môžete pozrieť na tomto odkaze. Nový tablet bude určený pre širšie publikum. Apple okliešti niektoré funkcie aby mohla klesnúť cena.

Kuo predpokladá, že tu nebude Face ID. V záujme šetrenia použijú inžinieri len Touch ID v uspávacom tlačidle. Podobné riešenie máme očakávať aj pri ďalších tabletoch od Apple. Zdá sa, že senzor otlačkov prstov má pred sebou ešte sľubnú budúcnosť. Nechajme sa prekvapiť.

Lacnejší iPad 10.2″ a Apple Watch?

Kuo v dnešnej správe nespomenul dostupné modely. S vysokou pravdepodobnosťou ale prídu. Apple by kvôli dvom produktom neorganizovalo akciu takýchto rozmerov.

Dostupný iPad s 10.2″ displejom získa lepší procesor a pár drobných zmien. Nebude to ale žiadna revolúciu. Firma potrebuje stlačiť cenu na čo najnižšiu možnú úroveň.

Minulý rok sa to podarilo a vytvorila úspešný tablet. V súčasnosti však potrebuje lepší procesor, než zastaralý A10 Fusion čip z iPhonu 7 (2016). My v redakcii očakávame príchod Apple A12 Bionic z iPhonu XS (2018). Je to však len tip…

Čo sa týka „lacných“ Apple Watch, hodinky získajú dizajn štvrtej série. Dostupné majú byť v dvoch veľkostiach (40mm a 44mm) a v predaji nahradia Series 3.

Zabudnite tu na prítomnosť EKG či Always-On displeja. Bude sa jednať o jednoduchší model pre menej náročných spotrebiteľov. Viac si môžete prečítať v tomto článku.

Do komentára nám napíšte, čo od dnešnej konferencie očakávate vy. Tešíte sa na ňu?

Prečítajte si tiež  V Číne zlacnel iPhone. Dostane sa trend aj k nám?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.