Hoci už má iPhone 6 svoj vek a právoplatne patrí do elektronického dôchodku, stále nájdeme na ulici relatívne veľké množstvo používateľov, ktorým spoľahlivo slúži. Na jednoduché používanie stačí aj v roku 2020. Dnes sa môžete pozrieť na video, v ktorom mu profesionálny technik vdýchol nový život.

Chlapík prerobil rozbitý iPhone 6 na iPhone 8

Opravovať iPhone 6 už pre väčšinu jeho majiteľov nemá ekonomický význam. Lacnejšie je kúpiť druhý, rovnaký telefón alebo rovno novší model, napríklad iPhone SE 2. generácie. Tak či onak sú tu stále ľudia, ktorí dokážu vykúzliť aj z „na totálku“ poškodeného zariadenia plne funkčný produkt. Môže to byť pri tom celkom lacná záležitosť.

Presne tak tomu bolo aj v tomto prípade, kedy dostal šikovný chlapík za úlohu „prehodiť“ iPhone 6 do nového housingu, ktorý imituje iPhone 8. Pozorné oko si všimne, že sa tu oproti originálu vyskytujú drobné rozdiely, no v princípe to vyzerá celkom dôveryhodne.

Chlapík prerobil rozbitý iPhone 6 na iPhone 8. Pozrite si postup a tiež výsledok.
Chlapík prerobil rozbitý iPhone 6 na iPhone 8. Pozrite si postup a tiež výsledok.

Za 15 minút zrýchlených záberov uvidíte, z koľkých komponentov sa pôvodný iPhone 6 vlastne skladal. Demontovať ho vôbec nie je jednoduché. Pokiaľ sa do toho chcete náhodou pustiť, mali by ste mať z tejto oblasti aspoň ako takú znalosť o tom, kde sa čo nachádza.

Autor pravdepodobne použil lacnejší displej, nakoľko do housingu veľmi nezapasoval. Tak isto aj batéria pochádza od výrobcu tretej strany. Ale vzhľadom na hodnotu mobilného zariadenia, ktoré bolo pôvodne predstavené ešte v roku 2014 je to úplne v poriadku. Majiteľovi želáme, nech mu šťastne a spoľahlivo slúži aj v následujúcich rokoch! Skvelá práca…

Prečítajte si tiež  iPhone 8 a nová farba s názvom Blush Gold?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.