Spoločnosť Apple má vo svojom rozdelení iOS a OSX viac ako jasno. Tieto dva operačné systémy sú vyvíjané pre dve rozličné zariadenia a akonáhle by ich chcel niekto spojiť, nebude to fungovať. Presne preto nemôžeme používať OSX na iPade Pro. Apple vyvinulo iOS pre dotykovú obrazovku a OSX pre klasický TrackPad s klávesnicou. Predsa len sa ale podarilo rozbehnúť Mac OS aj na iPade. Síce veľmi pomaly, ale funguje!

Mac OS 7.5.5 na iPade Air 2

Chlapík sa pravdepodobne trošíčku pohral s kódmi a potom mu už nerobilo väčší problém rozbehnúť tento pomerne dosť zastaralý operačný systém aj na najnovšom iPade Air druhej generácie. Hoci všetko ide poriadne pomaly, Mac OS na novom iPade funguje a to je pekný úspech. Pokiaľ si spomínate, dávnejšie sa podarilo rozbehnúť na iPade Air 2 aj Windows 98 s tým, že si na ňom chlapík dokonca zahral Fallout 2.

Je neuveriteľné, ako ide vývoj dopredu a my sme strašne radi, že to môžme sledovať a hlavne opisovať v našich článkoch. Nie je to tak dávno, kedy sme hrali na obrovských CRT monitoroch a veľkých debnách pod stolmi spomínaný Fallout 2.

Dnes naše iPady či iPhony rozbehnú podstatne kvalitnejšie a náročnejšie hry. Napríklad pred dvoma rokmi debutovalo GTA San Andreas, ktoré bolo dostupné dokonca aj pre iPhone 4S predstavený ešte v roku 2011. Dnes by naše smartfóny či tablety mohli dokonca vytiahnuť aj GTA IV či novšie tituly ale žiaľ podpora je veľmi problematická najmä kvôli tomu, že podobné herné tituly majú obrovskú veľkosť a napríklad také GTA IV so svojimi 16GB, ktoré potrebuje na svoj chod by asi nemohlo fungovať v základnej pamäťovej verzií iPhonu. Dúfame teda, že sa to v následujúcich rokoch zmení. Budúcnosť mobilných hier je nám veľmi otvorená.

Prečítajte si tiež  iPad Air 4. generácie príde do predaja už na budúci týždeň.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.